Trwa ładowanie...
wakacje w rosji
09-02-2016 10:56

Tani rubel "załatwił" Europejczykom tańsze wakacje

Wśród mieszkańców krajów UE wzrasta zainteresowanie wyjazdami wypoczynkowymi rezerwowanymi za pośrednictwem internetowych biur podróży działających na rosyjskim rynku - donosi "Kommiersant".

Share
Tani rubel "załatwił" Europejczykom tańsze wakacjeFot: Sarah_Ackerman/Flickr (CC BY 2.0)
d2rgwrx

Trend ten można zaobserwować głównie wśród mieszkańców Niemiec i państw bałtyckich, zwłaszcza tych, którzy posiadają rosyjski paszport lub ważną wizę na wjazd do Rosji. Z danych dostarczonych przez internetowe biuro podróży Onlinetour wynika, że w okresie od listopada 2015 do lutego 2016 klienci spoza Federacji Rosyjskiej dokonali 364 rezerwacji na wycieczki zagraniczne z wylotem z Rosji. Wcześniej - jak powiedział w rozmowie z "Kommiersantem" rzecznik biura Igor Blinow - sytuacje takie zdarzały się incydentalnie.

Dodatkowo, jak wynika z danych internetowego systemu rezerwacji biletów lotniczych DaTravel, od grudnia 2015 r. odsetek zagranicznych klientów rezerwujących loty z Moskwy i Petersburga za pośrednictwem tej witryny wzrósł o 4 proc.

Jak czytamy w "Kommiersant", obcokrajowcy zainteresowali się ofertą rosyjskich biur podróży z uwagi na niski kurs rubla. Słabość rosyjskiej waluty sprawia, że ceny wycieczek z Rosji do Tajlandii zaczynają się od ok. 350 USD, podczas gdy w krajach UE są to kwoty dwu- lub trzykrotnie wyższe.

d2rgwrx
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2rgwrx
d2rgwrx