Trwa ładowanie...

Tani samochód od skarbówki. Mercedes lub Audi z licytacji

Urzędy skarbowe organizują licytacje samochodów przejętych od podatników. Wśród najnowszych propozycji wystawionych na licytację znalazły się takie auta jak: Audi A6 quattro, Scania R420, Toyota Land Cruiser 3.0 TD czy Mercedes Benz Sprinter 316CDI.

Najnowsze przetargi z podlaskich urzędów skarbowychNajnowsze przetargi z podlaskich urzędów skarbowychŹródło: East News, fot: Dawid Wolski
d1d30fk
d1d30fk

Podlaskie urzędy skarbowe regularnie organizują przetargi, na których dostępne są różnorodne pojazdy, takie jak samochody osobowe, ciężarowe czy naczepy. Oto co sprzedaje fiskus.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Polak stworzył potęgę - Panattoni to największy deweloper przemysłowy w Europie - Biznes Klasa #21

Najnowsze licytacje samochodów z urzędów skarbowych

Jednym z najnowszych ogłoszeń jest AUDI A6 Quattro, rok produkcji 1997, które umieścił Naczelnik Urzędu Skarbowego w Suwałkach. Samochód można oglądać 15 marca 2024 r. od godziny 8.00 do godziny 8.30 na parkingu Podlaskiego Urzędu Celno-Skarbowego w Suwałkach ul. Raczkowska 183. Cena wywołania pojazdu to 2625 złotych, a wartość szacunkowa pojazdu wynosi 3,5 tys. złotych.

AUDI A6 Quattro 1997r. Izba Administracji Skarbowej w Białymstoku
AUDI A6 Quattro 1997r.Źródło: Izba Administracji Skarbowej w Białymstoku

Z kolei Naczelnik Urzędu Skarbowego w Sokółce ogłosił, że 15 marca 2024 r. o godz. 10.00 w Dąbrowie Białostockiej przy ul. Konopnickiej 43, odbędzie się pierwsza licytacja ruchomości: ciągnika samochodowego ScaniaR420, Toyota Land Cruiser 3.0 TD i samochód ciężarowy Mercedes Benz Sprinter 316CDI.

Mercedes Benz Sprinter KAS Podlaskie
Mercedes Benz Sprinter 316 CDIŹródło: KAS Podlaskie

Na oficjalnej stronie czytamy, że "warunkiem przystąpienia do licytacji ciągnika samochodowego Scania i samochodu Toyota Land Cruiser jest wpłata wadium.

r KAS Podlaskie
Toyota Land Cruiser 3.0 TDŹródło: KAS Podlaskie

W przypadku ciągnika wynosi ono 3 030 złotych, a Toyoty 2 750 zł. Szczegółowe informacje dotyczące najnowszych przetargów prowadzonych przez podlaską KAS znajdują się na oficjalnej stronie: podlaskie.kas.gov.pl.

Ciągnik samochodowy SCANIA R 420 KAS Podlaskie
Ciągnik samochodowy SCANIA R 420 Źródło: KAS Podlaskie

Samochody z licytacji urzędu skarbowego

Auta wystawione na licytacjach urzędu skarbowego wyróżniają się konkurencyjnymi cenami. Jednak warto pamiętać, że na aukcje urzędów skarbowych trafiają auta zróżnicowane pod względem marek, modeli i roczników. To samo dotyczy stanu technicznego pojazdu.

d1d30fk

Pojazdy prezentowane na licytacjach urzędów skarbowych pochodzą z zajęć komorniczych, zabezpieczeń podatkowych czy innych sytuacji związanych z niedotrzymywaniem zobowiązań. Zatem kupujący może być pewny, że samochód pochodzi z legalnego źródła. Ponadto zainteresowani mają dostęp do danych dotyczących przebiegu, ewentualnych uszkodzeń, a także historii serwisowej, co umożliwia świadomy zakup. Jak przystąpić do licytacji?

Przede wszystkim należy we wskazanym w obwieszczeniu terminie stawić się w miejscu, w którym będzie miała miejsce licytacja. Warunkiem przystąpienia do licytacji ruchomości jest wpłata wadium. Jednak istnieją oferty bez wymaganej opłaty. Warto podkreślić, że wadium nie przepada. Osoba, która wygra licytację, musi dopłacić pozostałą część kwoty. Z kolei osoby, które nie wygrały licytacji, otrzymują wpłaconą kwotę z powrotem. Nabywca, który zdecydował się na zakup pojazdu ma obowiązek na własny koszt, od razu po zakończonej licytacji załadować nabytą ruchomość.

Czy każdy może przystąpić do licytacji?

W licytacji będzie mógł wziąć udział każdy, kto nie mają długów wobec państwa, posiada polskie obywatelstwo i pełną zdolność do czynności prawnych. Jak donosi mubi.pl przepisy Kodeksu cywilnego wymieniają osoby, które nie mogą wziąć udziału w licytacji komorniczej. Należą do nich:

  • komornik,
  • dłużnik,
  • małżonek dłużnika lub komornika,
  • dzieci dłużnika lub komornika,
  • rodzice dłużnika lub komornika,
  • rodzeństwo dłużnika lub komornika,
  • osoby obecne na licytacji z racji pełnionego urzędu,
  • osoby opieszałe (czyli te, które wcześniej wygrały inną licytację ale nie zapłaciły całości należnej kwoty).
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d1d30fk
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1d30fk