Tar Heel Capital Globalnej Innowacji FIZ pozyskał 80mln zł w pierwszych emisjach

14.02.2017 09:02

Warszawa, 14.02.2017 (ISBnews) - Tar Heel Capital Globalnej Innowacji FIZ pozyskał w ramach pierwszych emisji certyfikatów 80 mln zł. Ponad 30 mln zł swoich oszczędności w fundusz zainwestowali zarządzający Rafał Dobrowolski i wspólnicy Tar Heel Capital, podał fundusz.

"Cieszymy się, że prezentowana przez nas strategia inwestycyjna spotkała się z tak ciepłym przyjęciem przez polskich inwestorów. Pomysł na nowy fundusz powstał na kanwie strategii, którą konsekwentnie realizowałem i doskonaliłem przez ponad 5 lat. Będziemy inwestować w najbardziej perspektywiczne branże i najlepsze spółki na całym świecie łącząc dwie rzeczy - płynność i potencjał osiągnięcia atrakcyjnych stóp zwrotu dzięki selekcji firm o unikalnych modelach biznesowych oraz przewagach konkurencyjnych" - powiedział Dobrowolski, cytowany w komunikacie.

Dobrowolski specjalizuje się w wyszukiwaniu najbardziej innowacyjnych spółek. Przez ostatnich 5 lat zarządzał funduszami PKO Technologii i Innowacji Globalny oraz PKO Spółek Innowacyjnych Globalny FIZ, osiągając ponadprzeciętne stopy zwrotu z inwestycji. Aktywa funduszy w roku 2016 przekraczały 900 mln zł. Wcześniej Dobrowolski przez 2 lata był analitykiem akcji, specjalizującym się w sektorach technologii, mediów, telekomunikacji oraz polskich i zagranicznych małych i średnich firmach, podano także.

Tar Heel Capital Globalnej Innowacji FIZ to fundusz absolutnej stopy zwrotu, inwestujący w innowacyjne spółki na globalnych rynkach. Fundusz ma charakter zamkniętej dystrybucji, przeznaczonej dla wąskiego grona inwestorów. Fundusz ma za zadanie szukać na globalnych rynkach podmiotów, które dzięki przewadze technologicznej zostają liderami rynków na których działają.

Tar Heel Capital zarządza funduszami typu Private Equity. Podmiot działa na polskim rynku od 1998 r. Historycznie w portfelu zarządzanym przez Tar Heel Capital znajdowały się m.in. takie spółki jak: Euroroad, Radpol czy Apreo Logistics. W portfelu funduszy THC znajdują się jeszcze spółki: LiveChat Software, Rockfin, FAM, Transsystem, Tomma Diagnostyka Obrazowa czy Mera-Systemy.

(ISBnews)

Źródło artykułu:ISBnews
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (0)
Zobacz także