Trwa ładowanie...

Targi Pracy i Kształcenia Zawodowego we Frankfurcie nad Odrą

23-24 września br. we Frankfurcie nad Odrą odbędą się III
Branżowe Targi Pracy i Kształcenia Zawodowego JOB&KARRIERE 2011, prezentujące wachlarz ofert pracy
we Wschodniej Brandenburgii oraz możliwości kształcenia w różnych branżach.

Targi Pracy i Kształcenia Zawodowego we Frankfurcie nad OdrąŹródło: thinkstock
d2qi8h5
d2qi8h5

Podczas targów ponad 35 wystawców będzie prezentowało oferty pracy stałej i sezonowej, szkoleń i możliwości dalszego doskonalenia zawodowego. Ponadto zaplanowano liczne wykłady informacyjne - poinformowała PAP Izabela Wrona z Messe und Veranstaltungs GmbH Frankfurt (Oder).

"Zarówno przy stoiskach, jak i podczas wykładów obowiązuje jedna zasada: każdy zainteresowany ma możliwość bezpośredniego kontaktu z potencjalnymi pracodawcami oraz doradcami zawodowymi, aby ocenić swoje szanse na rynku pracy. W związku z tym warto pamiętać o zabraniu ze sobą dokumentów aplikacyjnych" - powiedziała Wrona.

We wschodnich Niemczech systematycznie zwiększa się popyt na wykwalifikowanych fachowców, również w regionie Brandenburgii. Agentur fr Arbeit (Urząd Pracy) oraz podlegające mu Jobcenter, działające we Frankfurcie nad Odrą, zaoferowały w tym roku prawie 1500 miejsc pracy oraz dodatkowo 550 ofert kształcenia zawodowego.

"Mieliśmy w sierpniu tego roku w samym Frankfurcie nad Odrą o 144 miejsc pracy więcej niż w roku ubiegłym" - powiedział prezes Jobcenter z Frankfurtu nad Odrą Karsten Lausch. W jego opinii to wskazuje na duża dynamikę na tamtejszym rynku pracy. Nowym trendem na lokalnym rynku pracy jest praca sezonowa, którą oferują niemieckie firmy m.in. Randstad, IK Hoffmann oraz Deutsche Bahn Zeitarbeit. Na zbliżających się targach będą one szukały fachowców w dziedzinie przemysłu, rzemiosła, handlu oraz opieki nad chorymi.

d2qi8h5

Agencja pracy z K"nigs Wusterhausen w związku z otwarciem w czerwcu 2012 roku nowego lotniska BBI/BER w Sch"nefeld, ma w swojej ofercie szeroką gamę miejsc pracy: począwszy od stanowisk przy obsłudze pasażerów, po magazynierów, serwisantów oraz inżynierów.

Podczas targów swoje oferty kształcenia i doskonalenia zawodowego zaprezentują także agencje pracy, Izba Rzemieślnicza dla Regionu Wschodniej Brandenburgii oraz Policja Federalna. Będą to propozycje kształcenia zawodowego jeszcze na ten, jak i na następny rok szkolny. Według badań specjalistów z Ministerstwa Pracy, Spraw Społecznych, Kobiet i Rodziny dla Berlina i Landu Brandenburgii, do 2015 r. w obu landach nie zostanie obsadzonych 270 tys. miejsc, a do 2030 r. aż 460 tys. pozostanie wolnych.

III Branżowe Targi Pracy i Kształcenia Zawodowego JOB&KARRIERE w Kleist Forum otwarte będą czynne od godziny 10 do 18. Budynek, w którym odbędzie się impreza, mieści się w jednym z frankfurckich parków miejskich przy Platz der Einheit 1. Więcej informacji o targach na stronie www.jobundkarriere-ffo.de
W związku z otwarciem rynku pracy 1 maja br. Polacy uzyskali możliwość pełnoprawnego zatrudnienia w Niemczech, a młodzież może bez przeszkód dokształcać się i doskonalić zawodowo za Odrą. (PAP)

d2qi8h5
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2qi8h5