Trwa ładowanie...
d9g3yuu
d9g3yuu

Tauron chce podnieść wskaźnik dług netto/EBITDA w kowenantach do 3,5x

Warszawa, 10.03.2016 (ISBnews) - Celem Taurona Polska Energia jest podniesienie poziomu wskaźnika długu netto do EBITDA w kowenantach do 3,5x z 3x, poinformował prezes Remigiusz Nowakowski.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
d9g3yuu

Na początku marca odbyło się zgromadzenie obligatariuszy, na którym stawili się obligatariusze reprezentujący 91,44% głosów.

"Nie udało nam się zgromadzić 100%, będziemy tym obligatariuszom proponować zawarcie odrębnych porozumień. Naszym celem jest ujednolicenie we wszystkich umowach tego kowenantu na poziomie 3,5x" - powiedział Nowakowski podczas konferencji prasowej.

Na koniec grudnia 2015 r. wskaźnik długu netto do EBITDA osiągnął poziom 2,2x, podała spółka w komunikacie.

d9g3yuu

W zakresie stabilności finansowej spółka chce się skupić także na kolejnych emisjach obligacji w ramach obecnego programu emisji i na wdrożeniu programu efektywności kosztowej.

"Na razie nie zakładamy nowych emisji, mamy duży program i tego się trzymamy. Na 2020 r. przypada duża zapadalność, prawdopodobnie nie będziemy wykupywać, tylko zrobimy tak, jak ostatnio, czyli będziemy po prostu rolować" - powiedział wiceprezes ds. finansowych Marek Wadowski.

Tauron Polska Energia S.A. jest spółką holdingową w grupie kapitałowej, która zajmuje się wydobyciem węgla, wytwarzaniem, dystrybucją i sprzedażą energii elektrycznej oraz ciepła. Grupa Tauron obejmuje swoim działaniem 18% powierzchni kraju i jest największym dystrybutorem energii w Polsce oraz jednym z największych podmiotów gospodarczych w kraju. W skład grupy wchodzą m.in. Tauron Wydobycie, Tauron Wytwarzanie, Tauron Ekoenergia, Tauron Ciepło, Tauron Dystrybucja, Tauron Sprzedaż oraz Tauron Obsługa Klienta.

(ISBnews)

d9g3yuu

Podziel się opinią

Share
d9g3yuu
d9g3yuu