Trwa ładowanie...
d3s5zb1

Tauron i SRK wracają do rozmów nt. sprzedaży kopalni Brzeszcze

Warszawa, 07.10.2015 (ISBnews) - Przedstawiciele Tauron Polska Energia i Spółki Restrukturyzacji Kopalń (SRK) wznawiają rozmowy na temat nabycia kopalni Brzeszcze przez spółkę z udziałem Taurona, podał Tauron.

Share
d3s5zb1

"Przedstawiciele Tauron Polska Energia i Spółki Restrukturyzacji Kopalń usiedli do stołu rozmów w sprawie nabycia kopalni 'Brzeszcze'. SRK zadeklarowała, że 7 października nastąpi oficjalne wznowienie postępowania, które w ubiegłym tygodniu zostało zawieszone" - czytamy w komunikacie.

2 października zarząd Taurona potwierdził zainteresowanie nabyciem aktywów KWK Brzeszcze i złożył deklarację chęci powrotu do rozmów na ten temat z SRK.

"Po analizie przebiegu dotychczasowych prac nad przejęciem aktywów kopalni, w tym zaawansowania negocjacji mających na celu ustalenie warunków jej kupna, zadeklarowaliśmy wolę dalszych rozmów" - powiedział prezes Taurona Jerzy Kurella, cytowany w komunikacie.

d3s5zb1

30 września SRK poinformowała, że negocjacje z firmą RSG, dotyczące sprzedaży części zakładu górniczego w Brzeszczach zostały bezterminowo zawieszone. Wcześniej SRK zdecydowała o przedłużeniu negocjacji właśnie do 30 września.

1 października rada nadzorcza Taurona odwołała ze stanowisk zarząd spółki z prezesem Dariuszem Luberą i powołała nowy zarząd z Jerzym Kurellą jako prezesem.

Rozmowy w sprawie kopalni Brzeszcze prowadzone są już tylko z RSG - spółką celową, w której udziały mają objąć Tauron Polska Energia, Małopolska Agencja Rozwoju Regionalnego i Zespół Elektrowni Wodnych Niedzica. Zgodnie z podpisanym w ub. tygodniu porozumieniem, FTF Columbus - spółka z grupy kapitałowej Michała Sołowowa - może także przystąpić do RSG.

Na początku maja br. Kompania Węglowa (KW) podpisała umowę nieodpłatnego zbycia kopalni Brzeszcze do SRK. Jest to druga kopalnia przekazana przez KW do SRK, po kopalni Makoszowy.

(ISBnews)

d3s5zb1

Podziel się opinią

Share
d3s5zb1
d3s5zb1