Trwa ładowanie...
d1pr5bp

Tauron może wypłacić dywidendę wcześniej niż w 2020 r.

Warszawa, 05.09.2016 (ISBnews) - Tauron Polska Energia nie wyklucza, że wypłaci dywidendę wcześniej niż w zakładanym w strategii 2020 r., poinformował wiceprezes ds. finansów Marek Wadowski.

Share
d1pr5bp

"Polityka jest taka, że każdorazowo będziemy analizować, czy są możliwości wypłaty. Gdyby się okazało, że są większe możliwości, to tak; może się też okazać, że są mniejsze możliwości i będziemy musieli płacić później" - powiedział Wadowski zapytany, czy spółka może dywidendę wypłacić wcześniej niż w 2020 r.

"Chodziło nam o przekazanie informacji, że z naszych prognoz wynika, iż pierwszym rokiem, w którym możemy płacić dywidendę jest 2020 r., konkretnie za 2019 r. Ale zastrzegamy, że to zależy od konkretnej sytuacji" - dodał.

Tauron zapisał w swojej strategii, że jego nowa polityka dywidendowa zakłada wypłatę przynajmniej 40% skonsolidowanego zysku netto w formie dywidendy w perspektywie długoterminowej, a pierwsza wypłata jest możliwa w 2020 r.

d1pr5bp

Tauron Polska Energia S.A. jest spółką holdingową w grupie kapitałowej, która zajmuje się wydobyciem węgla, wytwarzaniem, dystrybucją i sprzedażą energii elektrycznej oraz ciepła. Jest notowana na GPW od 2010 r. Grupa Tauron obejmuje swoim działaniem 18% powierzchni kraju i jest największym dystrybutorem energii w Polsce oraz jednym z największych podmiotów gospodarczych w kraju. W skład grupy wchodzą m.in. Tauron Wydobycie, Tauron Wytwarzanie, Tauron Ekoenergia, Tauron Ciepło, Tauron Dystrybucja, Tauron Sprzedaż oraz Tauron Obsługa Klienta. Spółka jest notowana na GPW od 2010 r.

(ISBnews)

d1pr5bp

Podziel się opinią

Share
d1pr5bp
d1pr5bp