Trwa ładowanie...
d1w9tq5
16-03-2017 13:23

Tauron rozważa emisję obligacji o wartości ok. 500 mln euro w tym roku

Warszawa, 16.03.2017 (ISBnews) - Tauron Polska Energia rozważa przeprowadzenie w tym roku emisji euroobligacji lub "zielonych obligacji" na finansowanie zielonej energii, poinformował wiceprezes Marek Wadowski. Oferta może mieć wartość rzędu 500 mln euro. 

d1w9tq5
d1w9tq5

"Do wyboru mamy euroobligacje dedykowane do refinansowania wydatków na zieloną energię lub nowych wydatków - to są inwestycje w obszarze dystrybucji - lub emisję zielonych obligacji ale nie podjęliśmy decyzji. W obecnej chwili jesteśmy na etapie wyboru banków inwestycyjnych" - powiedział Wadowski podczas konferencji prasowej.

Wyjaśnił, że Tauron chce osiągnąć dwa efekty: zmniejszenie "słupków" zapadalności długu na lata 2019 i 2020 oraz rozpropagowanie Taurona jako firmy, która "trochę energii zielonej produkuje" i zainwestowała w ten obszar.

Dodał, że spółka zakłada, iż do emisji mogłoby dojść w tym roku. Na razie nie są rozważane kolejne emisje.

"Do końca marca będziemy wiedzieli, które banki inwestycyjne wejdą w skład konsorcjum" - powiedział wiceprezes dziennikarzom.

d1w9tq5

"Rozsądna wartość to byłby rząd wielkości 500 mln euro" - wskazał Wadowski.

Dodał, że zakładana zapadalność obligacji to 7-10 lat.

Obligacje nie byłyby skierowane do banków. "Chcemy nieco zdywersyfikować rodzaj instytucji, które nas finansują" - powiedział wiceprezes.

Tauron Polska Energia S.A. jest spółką holdingową w grupie kapitałowej, która zajmuje się wydobyciem węgla, wytwarzaniem, dystrybucją i sprzedażą energii elektrycznej oraz ciepła. Jest notowana na GPW od 2010 r. Grupa Tauron obejmuje swoim działaniem 18% powierzchni kraju i jest największym dystrybutorem energii w Polsce oraz jednym z największych podmiotów gospodarczych w kraju. W skład grupy wchodzą m.in. Tauron Wydobycie, Tauron Wytwarzanie, Tauron Ekoenergia, Tauron Ciepło, Tauron Dystrybucja, Tauron Sprzedaż oraz Tauron Obsługa Klienta. Spółka jest notowana na GPW od 2010 r.

(ISBnews)

d1w9tq5
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1w9tq5