Trwa ładowanie...

Telewizja z internetu wraca do telewizorów... przez internet

Telewizja internetowa staje się coraz popularniejsza. Aby wyjść naprzeciw klientom, dostawcy zaczęli oferować dostęp do internetowych programów za pomocą telewizora - pisze "Dziennik Gazeta Prawna".

Telewizja z internetu wraca do telewizorów... przez internetŹródło: SXC
d1pzl1d
d1pzl1d

Możliwość wyboru treści, które chce się oglądać, to główny atut telewizji inteligentnej. Dotychczas była ona dostępna przede wszystkim przez internet i wymagała komputera z dostępem do sieci. Teraz można korzystać za smart TV - telewizorów umożliwiających dostęp do telewizyjnych zasobów w internecie.

Już 75 proc. odbiorników telewizyjnych dostępnych na rynku umożliwia odbiór i obsługę kanałów sieciowych. Wykorzystują to sieci telewizyjne. Coraz bardziej zainteresowane są także dostawcy kablowi. Aby ruszyć z taką usługą, wymagane jest tylko odpowiednie oprogramowanie.

Polsat za pomocą Ipli jest dostępny w większości telewizorów. TVN poprzez TVNPlayera można odbierać na odbiornikach Sony. Z kolei Samsung, jeden z głównych producentów telewizorów, zapewnił swoi klientom dostęp do telewizji za pośrednictwem aplikacji Policja.pl

Jednak telewizory to nie kres postępu w dostarczaniu klientowi komfortu korzystania z inteligentnej telewizji. HBO Polska uruchomił usługę HBO Go, która umożliwia dostęp do sieciowej telewizji za pomocą tabletu oraz telefonu komórkowego.

d1pzl1d

Same sieci kablowe, choć usługa ta może w przyszłości zagrozić ich dominacji, także zaczęły oferować dostęp do internetowych programów. I tak UPC oferuje swoją aplikację UPC Live, Cyfrowy Polsat uruchomił Catch up TV, a Multimedia Polska MMTV.pl.

Dla dostawców ten rynek ma jeszcze jedną zaletę poza rosnącą widownią - jest to rynek nieregulowany jak w przypadku tradycyjnej telewizji. To pozwala podnieść atrakcyjność audycji dla widzów.

d1pzl1d
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1pzl1d