Trwa ładowanie...
d34aew2
d34aew2

TF Silesia ma 38% akcji Torpolu, liczy na wypłaty dywidendy

Warszawa, 09.07.2014 (ISBnews) - Towarzystwo Finansowe Silesia zakupiło 38% akcji poznańskiej spółki Torpol, która zadebiutowała wczoraj na GPW. TF Silesia traktuje zaangażowanie kapitałowe w Torpol jako szansę na wejście na rynek inwestycji kolejowych, liczy też na wypłaty dywidendy.
Share
d34aew2

"Obecnie TFS czeka na formalną decyzję Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów, który sprawdza, czy transakcja nie naruszy zasad dotyczących koncentracji przedsiębiorstw. Zamiar dokonania koncentracji TFS zgłosiła Prezesowi Urzędu zgodnie ze standardową procedurą, co umożliwiło realizację planowanej transakcji" - czytamy w komunikacie.

TF Silesia złożyło 27 czerwca wniosek do UOKiK o zgodę na przejęcie kontroli nad Torpolem. Urząd informował kilka dni temu, że "sprawa jest w toku".

TF Silesia podkreśla, że posiada doświadczenie w działalności w branży kolejowej. Pomyślnie przeprowadziła restrukturyzację oraz sprzedała inwestorowi branżowemu spółkę Koltram, produkującą m.in. rozjazdy kolejowe.

d34aew2

"Zaangażowanie kapitałowe poprzez zakup akcji spółki Torpol, TF Silesia traktuje, jako perspektywiczną inwestycję i możliwość wejścia na dynamicznie rozwijający się rynek związany z budową, modernizacją i remontami szlaków kolejowych" - czytamy dalej w komunikacie.

TF Silesia zwraca uwagę, że wartość planowanych inwestycji kolejowych w naszym kraju, które w znaczący sposób będą finansowane środkami unijnymi w perspektywie obecnego budżetu wspólnoty będą prawie dwukrotnie większe niż w ostatnich 7 latach.

"Znaczący udział w rynku Torpolu, ugruntowana pozycja oraz wieloletnie doświadczenie w branży są solidnymi przesłankami na osiągnięcie w przyszłości oczekiwanego zysku z wypłat dywidendy" - konkluduje Towarzystwo.

Torpol zadebiutował wczoraj na warszawskiej giełdzie. Sprzedaż akcji nowej emisji pozwoliła spółce pozyskać 59,2 mln zł na rozwój w Polsce i Norwegii. Wartość oferty publicznej wyniosła 183,8 mln zł.

Torpol specjalizuje się w budowie oraz modernizacji stacji, linii i szlaków kolejowych oraz linii tramwajowych. Przed IPO Polimex-Mostostal kontrolował 100% akcji spółki.

(ISBnews)

d34aew2

Podziel się opinią

Share
d34aew2
d34aew2