Trwa ładowanie...
d1ockdd

TFI PZU przejęło spółkę Elvita Jaworzno III od grupy Tauron

Warszawa, 02.12.2014 (ISBnews) - TFI PZU i Tauron podpisały - po zrealizowaniu warunków zawieszających - dokumenty zamykające transakcję sprzedaży udziałów Przedsiębiorstwa Świadczeń Zdrowotnych i Promocji Zdrowia Elvita Jaworzno III - jednej z największych sieci nowoczesnych gabinetów medycznych na południu Polski, poinformowały spółki. Dla PZU zakup Elvity to kolejny krok do stworzenia własnej sieci placówek opieki zdrowotnej PZU, zaś Tauron zamknął tą transakcją restrukturyzację obszaru medycznego w grupie.

Share
d1ockdd

Bezpośrednim nabywcą 98,82% udziałów w spółce jest Fundusz Inwestycyjny Zamknięty Aktywów Niepublicznych BIS 2 - działający na rzecz podmiotów z grupy kapitałowej PZU.

"Grupa PZU planuje dalszy rozwój PŚZiPZ Elvita w oparciu zarówno o kontrakty NFZ, jak i klientów komercyjnych. Ubezpieczyciel widzi również duży potencjał w oferowaniu abonamentów i ubezpieczeń medycznych instytucjom z obszaru Śląska" - czytamy w komunikacie.

W celu podniesienia komfortu pacjentów, grupa PZU przeprowadzi dodatkowe inwestycje w placówkach spółki, podano także.

Dla Tauronu transakcja sprzedaży Elvity oznacza zakończenie restrukturyzacja obszaru medycznego, uruchomionego w 2009 r. w ramach realizacji strategii korporacyjnej. Decyzja o wyłączeniu usług medycznych z zakresu działalności holdingu była w głównej mierze podyktowana koniecznością dostosowania spółek grupy Tauron do wymogów znowelizowanego Prawa energetycznego oraz uporządkowania działalności niepodstawowej w poszczególnych obszarach.

d1ockdd

Grupa PZU realizuje program inwestycji w segment zdrowia. W ramach tego procesu grupa m.in. zakupiła w maju br. dwie spółki medyczne od PKN Orlen za 46 mln zł.

Tauron Polska Energia S.A. jest spółką, która zajmuje się wydobyciem węgla, wytwarzaniem, dystrybucją i sprzedażą energii. Grupa Tauron obejmuje swoim działaniem 18% powierzchni kraju i jest jednym z największych podmiotów gospodarczych w Polsce. W skład Grupy wchodzą Tauron Wydobycie, Tauron Wytwarzanie, Tauron Dystrybucja, Tauron Sprzedaż, Tauron Obsługa Klienta, Tauron Ekoenergia oraz Tauron Ciepło.

(ISBnews)

d1ockdd

Podziel się opinią

Share
d1ockdd
d1ockdd