Trwa ładowanie...
d4mrdlg

To koniec wielkiego McDonalda

Wielkie sieci w odwrocie! Nie dotyczy to tylko Big Maca, bo na cenzurowanym znalazły się też znane na całym świecie KFC, Burger King czy Pizza Hut. Kto ich zastąpi?
Share
To koniec wielkiego McDonalda
Źródło: AFP, Fot: Paul J. Richards
d4mrdlg

W badaniu oceniającym jakość amerykańskich fast foodów uczestniczyło blisko 37 tys. użytkowników serwisu consumerreports.org. W trakcie 98 tys. wizyt pod lupę wzięli 53 sieci. Okazało się, że będące synonimem amerykańskiego jedzenia (albo za takie uchodzące na całym świecie) firmy przepadły w starciu z mało znaną, a tańszą i smaczniejszą konkurencją.

Redaktorzy raportu mówią otwarcie: Zapomnijcie o McDonald's i KFC, teraz liczą się: In-N-Out Burger, Chick-fil-A, Jason Deli, Firehouse Subs, Chipotle Mexican Grill i Papa Murphy's… (Znacie którąś z tych restauracji? - przyp. WP)

- Sieci, takie jak McDonald's czy Taco Bell, reklamują się wielkością kanapek, ale klienci wiedzą, że w tym wypadku to nie rozmiar ma znaczenie - podsumowuje wyniki badania Tod Marks z Consumer Report.

d4mrdlg

Badanie podzielono na kilka kategorii. Wśród specjalizujących się wśród hamburgerów sieć In-N-Out Burger zostawiła w polu i McDonalda, i jego odwiecznego rywala Burger Kinga. Zwycięzca pobił bardziej znanych konkurentów niskimi cenami, znakomitą jakością jedzenia, miłą i uprzejmą obsługą oraz szybkością przygotowania potraw.

Dla amatorów meksykańskiego jedzenia w USA Taco Bell to gastronomiczny bankrut (w swojej kategorii zajął dopiero dziewiąte miejsce). Rywali rozbił Chipotle Mexican Grill, który wyprzedził Fresh Mexican Grill Rubio, Qdoba Mexican Grill, Southwest Grill Moe i Baja Fresh Mexican Grill.

Zwycięzca uzyskał najwyższe noty za jakość jedzenia, obsługę i szybkość przygotowywania posiłków. W podobny sposób z konkurencją rozprawił się Chick-fil-A, który wyprzedził Boston Market, Popeyes Louisiana Kuchnia i El Pollo Loco. Siódme miejsce zajęła dopiero sieć KFC, którą dodatkowo napiętnowano za najwolniejsze dostawy i najgorszy stosunek ceny do jakości w całym zestawieniu!

Najlepsze sandwicze przygotowują za oceanem w Jason's Deli i Subs Firehouse. Obie sieci uzyskały najwyższe noty za jakość kanapek, uprzejmość personelu i szybkość. Subway, który ma w naszym kraju swoje punkty, zajął 10. przedostatnie miejsce…

d4mrdlg

Lista producentów złej żywności. Oceń pomysł!

Jeśli chcemy zjeść dobrą pizzę, powinniśmy zamawiać w Papa Murphy's Take 'N' Bake Pizza. Niestety ta sieć robi furorę, ale tylko w USA. Słynie z niekonwencjonalnych receptur i akcji marketingowych, a także z tego, że ma świeże i doskonałej jakości jedzenie, uprzejmą i szybką obsługę. Papa Murphy wyprzedził Round Table Pizza i Papa John's. Wszechobecna w naszym kraju Pizza Hut zajęła czwarte miejsce (całkiem nieźle), a szykująca się do ekspansji u nas nowojorska Domino's Pizza - piąte. Eksperci przekonują, że tracąca w USA rynek sieć, szuka szczęścia w Europie, żeby... przetrwać.

Na koniec o frytkach. Najlepsze podawane z solą morską mają w Wendy's. Są smaczniejsze i mają bardziej ziemniaczany smak od tych w McDonaldzie. Najgorsze dostaniemy w Burger Kingu

d4mrdlg

Podziel się opinią

Share
d4mrdlg
d4mrdlg