Trwa ładowanie...

To przyszłość zakupów? Sklep sam przyjeżdża do klienta

To może być przyszłość zakupów. Na ulicach Szanghaju właśnie pojawił się pierwszy na świecie autonomiczny supermarket. Sam jeździ do klientów, nie ma w nim żadnej obsługi. Nie jest potrzebna też gotówka.

Share
To przyszłość zakupów? Sklep sam przyjeżdża do klienta
Źródło: Wheelys Moby Mart, Fot: Wheelys Moby Mart
d6hk4xu

Wheelys Moby Mart, bo tak nazywa się sklep, napędzany jest energią elektryczną. Jest otwarty całą dobę i nie wymaga żadnego personelu. Pojazd, czyli duża ciężąrówka przypominająca sklep, sam jeździ po okolicy.

Zamiast jazdy do sklepu i czekania w kolejkach, to sklep będzie jeździł do klientów. Za pomocą aplikacji można sprawdzić, czy Moby jest w pobliżu. W tej chwili auto może poruszać się zupełnie samodzielnie, ale do czasu zalegalizowania pojazdów autonomicznych, będą miały normalnego kierowcę.

d6hk4xu

Gdy sklep nie będzie miał już towaru, sam pojedzie do magazynu.

Co w takim razie w tym niezwykłego? Sposób robienia zakupów. Wchodzisz do sklepu, bierzesz co potrzebujesz i wychodzisz. Zakupy są kasowane bez udziału kasjera i klienta. Opłata za nie z kolei jest ściągana z karty. Sklepy stacjonarne Wheelys już w ten sposób funkcjonują.

Zobacz także: roboty zajmą nasze miejsca pracy?

Na dodatek każdy z samochodów wyposażony jest w 4 drony. Zakupy można zamówić z dostawą do domu.

Moby Store może również działać jako apteka i kawiarnia. Wyposażony jest w urządzenia do pierwszej pomocy i ma dodatkowy bankomat.

d6hk4xu

Podziel się opinią

Share
d6hk4xu
d6hk4xu