Trwa ładowanie...
drgjizx
drgjizx

Tomasz Biernacki

Najnowsze informacje
3.3
(3 głosy)
Oceń:
Miejsce urodzenia:

Czeluścin

Zdjęcie

Tomasz Biernacki stworzył sieć sklepów spożywczo-przemysłowych Dino, które stopniowo rozprzestrzeniły się w obrębie całej Polski.

Życiorys

Tomasz Biernacki pochodzi z Czeluścina, urodził się w 1973 roku, pierwszy sklep Dino otworzył w Gostyniu w 1999 roku. Obecnie jest to jedna z najszybciej rozwijających się sieci supermarketów proximity w Polsce. Centra dystrybucyjne Grupy Dino ulokowano w zachodniej i centralnej Polsce, są to Krotoszyn, Jastrów i Piotrków Trybunalski. Większość sklepów znajduje się na zachodzie kraju – w 2010 roku było ich 111, a pod koniec 2016 roku już 628. Tomasz Biernacki był prezesem zarządu Dino Polska w latach 2009–2010, a obecnie pełni funkcję przewodniczącego rady nadzorczej.

Tomasz Biernacki w 2003 roku rozpoczął wykup akcji Zakładów Mięsnych Agro-Rydzyna, a od 2010 roku sklepy Dino są jedynym dystrybutorem produktów wytwarzanych przez tę firmę. Spółka Dino Polska działa w handlu detalicznym, dysponuje ponad 5 tysiącami produktów spożywczych, chemicznych oraz kosmetycznych.

Majątek

Majątek Tomasza Biernackiego w 2017 roku wyniósł 930 mln zł – przedsiębiorca posiada 51 proc. udziałów Dino Polska, resztę zaś wykupiła spółka Enterprise Investors w 2010 roku, a dzięki zainwestowanemu przez nią kapitałowi sieć sklepów Biernackiego zaczęła rozwijać się w imponującym tempie. W 2016 roku sieć supermarketów zarobiła na sprzedaży 3.3 mld zł, a spółka Dino Polska znalazła się na 18. miejscu na Liście 100 Największych Polskich Firm Prywatnych przygotowanej przez miesięcznik Forbes.

Miejsce w rankingu najbogatszych Polaków

Tomasz Biernacki zadebiutował w Rankingu 100 Najbogatszych Polaków magazynu Forbes w 2017 roku, zajmując 38. miejsce z wyceną majątku na kwotę 930 mln zł. Wyprzedził Stanisława Jedlińskiego o ponad 20 mln zł, a miejsce wyżej niż Biernacki znalazł się Tomasz Stefański.

drgjizx
drgjizx
drgjizx
drgjizx