Trwa ładowanie...

TOP 10 - najbardziej dochodowe prace wakacyjne

Pomoc biurowa, hostessa i kurier to wakacyjne zawody, które przyniosą tego lata największe średnie zyski w Polsce

Share
TOP 10 - najbardziej dochodowe prace wakacyjne
dbsny9l

Początek czerwca oznacza zbliżający się koniec roku szkolnego i akademickiego, dla wielu osób będzie to czas wypoczynku i relaksu, jednak coraz częściej Polacy w tym miesiącu szukają zajęcia dającego dodatkowe zarobki. Zanim rozpoczniemy poszukiwania pracy tymczasowej, która wypełni czas letnich miesięcy, warto zapoznać się z rankingiem TOP 10 prac wakacyjnych, wskazującym kto otrzymuje najwyższe płace.

- Praca tymczasowa w okresie wakacyjnym z roku na rok cieszy się coraz większą popularnością. Najwyższe wynagrodzenie za prace wakacyjne można uzyskać jako hostessa. Stawki godzinowe w tej profesji dochodzą nawet do poziomu 18 zł netto, co przy niespełna 85 godzinach pracy jest wstanie zapewnić środki na zagraniczną wycieczkę o wartości 1500 zł – mówi Tomasz Hanczarek Prezes Zarządu Work Service S.A.

dbsny9l

- Dokonując wyboru wakacyjnej profesji, należy zwracać uwagę na duże zróżnicowanie w płacach. Wynagrodzenie hostessy może wahać się od ponad 8 zł za godzinę do 18 zł. Najmniejsze zróżnicowanie płacowe występuje wśród osób rozdających ulotki, natomiast najwyższe średnie zarobki można uzyskać pracując jako pomoc biurowa – dodaje Tomasz Hanczarek.

Trzecie miejsce w przygotowanym przez Work Service rankingu najbardziej dochodowych prac wakacyjnych zajęła profesja kuriera. Wysokie średnie zarobki na poziomie 12 zł netto za godzinę oraz sprzyjające warunki pracy na świeżym powietrzu, są dużymi atutami takiej formy wakacyjnego zatrudnienia.

Na dalszych miejscach można znaleźć jeszcze dwie prace tymczasowe, które zapewniają średnie zarobki przekraczające stawki godzinowe na poziomie 10 zł netto.

Obie te profesje wymagają dodatkowych kompetencji. W przypadku ankietera wymagana jest podstawowa wiedza związana z realizacją badań socjologicznych, zaś od osób rozwożących pizzę zwykle oczekuje się posiadania środka transportu oraz prawa jazdy upoważniającego do korzystania z niego.

dbsny9l

- W okresie letnim, w Polsce jak i innych krajach, bardzo popularne są prace sezonowe związane z ogrodnictwem. Niestety na rodzimym rynku płace w tym sektorze są znacznie niższe niż za granicą, bo nie przekraczają one poziomu 10 zł za godzinę netto – komentuje Krzysztof Inglot, Dyrektor Działu Rozwoju Rynków w Work Service.

- Natomiast wszystkie osoby liczące na dodatkowy zarobek, związany z pracą w kuchni lub przy świeżej żywności, powinny uprzednio zadbać o aktualne badania sanepidu. Bez aktualnych uprawnień nie ma co liczyć na uzyskanie pracy w gastronomii, a co za tym idzie możliwości otrzymywani dodatkowych napiwków – podsumowuje Krzysztof Inglot.

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
dbsny9l

Podziel się opinią

Share

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dbsny9l
dbsny9l