Trwa ładowanie...
d384zo8

TP nie rozmawia z DPTG o ugodzie

27.10. Warszawa (PAP) - Telekomunikacja Polska, która w III kwartale zwiększyła rezerwy w związku ze sporem z DPTG o 1,1 mld zł do 2,2 mld zł, nie prowadzi rozmów z DPTG o ugodzie...

Share
d384zo8

27.10. Warszawa (PAP) - Telekomunikacja Polska, która w III kwartale zwiększyła rezerwy w związku ze sporem z DPTG o 1,1 mld zł do 2,2 mld zł, nie prowadzi rozmów z DPTG o ugodzie - powiedział w środę Maciej Witucki, prezes TP.

"Nie rozmawiamy z nimi" - odpowiedział, pytany czy telekom prowadzi z Duńczykami negocjacje na temat ugody.

"Nie zgadzamy się z wyrokiem. (...) Uruchomiliśmy operację kontestowania decyzji w Wiedniu" - dodał.

d384zo8

Zgodnie z decyzją Trybunału Arbitrażowego w Wiedniu TP ma zapłacić DPTG 1,57 mld zł odszkodowania. Ponieważ TP odmówiła zapłaty odszkodowania, Duńczycy zdecydowali o rozpoczęciu postępowania egzekucyjnego w Polsce, tak szybko jak to możliwe. Egzekucja będzie prowadzona przez Sąd Rejonowy w Warszawie.

Telekomunikacja Polska uzasadniała odmowę wypłaty 1,57 mld zł odszkodowania tym, że wysokość zasądzonej kwoty wielokrotnie przewyższa rzeczywistą wartość przedmiotu sporu z DPTG i tym samym, podobnie jak wiele elementów uzasadnienia wyroku, narusza podstawowe zasady porządku prawnego w Polsce.

TP i DPTG spierają się od 2001 roku o interpretację umowy z 1991 roku, na mocy której DPTG wykonało i zainstalowało dla poprzednika TP Przedsiębiorstwa Poczta Polska Telegraf i Telefon połączenie światłowodowe. Według kontraktu, część zapłaty miała formę blisko 15 proc. dochodu ze światłowodu przez 15 lat od instalacji. Strony nie zgadzają się, co do kalkulacji tego przychodu. (PAP)

epo/ pel/ ana/

d384zo8

Podziel się opinią

Share
d384zo8
d384zo8