Trwa ładowanie...
d3bo4w1
16-03-2017 12:24

Trans Polonia chce zainwestować ok. 62 mln zł w 2018-2020, m.in. z emisji akcji

Warszawa, 16.03.2017 (ISBnews) - Trans Polonia planuje uruchomić program inwestycyjny, na który chce przeznaczyć ok. 62 mln zł w latach 2018-2020, podała spółka. Środki na realizację programu mają pochodzić m.in. z emisji akcji.

d3bo4w1
d3bo4w1

"Program inwestycyjny ma na celu zwiększenie skali prowadzonej działalności poprzez powiększenie wykorzystywanej floty własnych ciągników i naczep-cystern. Łączna wartość inwestycji w latach 2018-2020 wyniesie ok. 62 mln zł. Efekty programu inwestycyjnego będą widoczne w wynikach finansowych Grupy począwszy od 2018 r." - czytamy w komunikacie.

W kolejnych latach Trans Polonia oczekuje kontynuacji obserwowanych pozytywnych trendów w postaci wzrostu zapotrzebowania na usługi przewozów płynnych surowców chemicznych, paliw i LPG oraz mas bitumicznych.

"Łączna wartość planowanych nakładów wynosi ok. 62 mln zł, z czego kwota 6,2 mln zł w związku ze zwiększeniem skali działalności zostanie przeznaczona na zwiększenie kapitału obrotowego. [?] Źródłem finansowania programu inwestycyjnego będą środki własne spółki, w tym środki pozyskane z planowanej emisji akcji. Zarząd spółki oczekuje, iż po pozyskaniu środków z emisji, realizacja założeń programu inwestycyjnego zostanie rozpoczęta w II połowie 2017 roku" - czytamy dalej w komunikacie.

Założenia programu inwestycyjnego są następujace:

d3bo4w1

- Cysterny chemiczne - skokowy rozwój segmentu w modelu floty "mieszanej" (w oparciu o ciągniki siodłowe podwykonawców oraz proporcjonalny rozwój floty outsourcingowej). Program zakłada nabycie 56 cystern o łącznej wartości 20,8 mln zł;

- Cysterny paliwowe i LPG - rozwój segmentu w modelu floty "dedykowanej" (dostosowanej do wymagań konkretnego klienta). Nabycie 20 cystern paliwowych i 20 cystern o łącznej wartości odpowiednio 7,9 mln zł i 10,3 mln zł;

- Cysterny bitumiczne - wzmocnienie potencjału segmentu związane z oczekiwanym wzrostem inwestycji drogowych w latach 2018-2020, finansowanych w istotnym stopniu w ramach Perspektywy Finansowej UE 2014-2020. Nabycie 10 cystern o łącznej wartości 2,8 mln zł;

- Ciągniki siodłowe - nabycie 40 jednostek o łącznej wartości 14 mln zł, podano w materiale.

d3bo4w1

"Transakcje nabycia jednostek będą równomiernie rozłożone w latach objętych programem inwestycyjnym, za wyjątkiem jednostek dedykowanych do transportu paliw i LPG, gdzie inwestycje zostaną ukończone w 2019 r. Ostateczny harmonogram realizacji programu inwestycyjnego będzie wynikać z bieżącego zapotrzebowania na tabor danego rodzaju" - wskazano też w komunikacie.

Specyfika działalności spółki polega na wykorzystywaniu zarówno jednostek własnych, jak i obcych-podwykonawczych. Wzrost stałej liczby własnych zestawów transportowych wraz z elastycznymi możliwościami wykorzystywania usług podwykonawców pozwalają spółce we właściwy i adekwatny sposób reagować na rosnące zapotrzebowanie na usługi, szczególnie w zakresie logistyki płynnych surowców chemicznych w relacjach międzynarodowych, wyjaśniono także.

"Podstawowym celem programu inwestycyjnego 2018-2020 jest zapewnienie stabilnego wzrostu wartości Spółki dla Akcjonariuszy, osiąganego poprzez wzrost skali prowadzonej działalności, wynikający z wyższych przychodów ze sprzedaży i utrzymaniu obecnych poziomów rentowności. Konsekwencją zmian będzie sukcesywna poprawa wyników finansowych i umacnianie pozycji spółki zarówno na krajowym, jak i międzynarodowym rynku przewozów petrochemicznych" - podsumowano w komunikacie.

Trans Polonia to operator transportowo-logistyczny oferujący przewozy cysternowe płynnych surowców chemicznych i spożywczych oraz mas bitumicznych. Spółka jest notowana na GPW od 2010 r.

(ISBnews)

d3bo4w1
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3bo4w1