Trwa ładowanie...
d4edhus

Trigon DM obniżył rekomendację dla Cyfrowego Polsatu do "trzymaj", cena docelowa 14 zł

24.11. Warszawa (PAP) - Analitycy Trigon DM w raporcie z 22 listopada obniżyli rekomendację dla akcji Cyfrowego Polsatu do "trzymaj" z "kupuj", a cenę docelową obniżyli do 14 zł z...

Share
d4edhus

24.11. Warszawa (PAP) - Analitycy Trigon DM w raporcie z 22 listopada obniżyli rekomendację dla akcji Cyfrowego Polsatu do "trzymaj" z "kupuj", a cenę docelową obniżyli do 14 zł z 19 zł.

Rekomendacja została wydana przy cenie 12,94 zł.

"W br. kurs akcji CPS spadł o około 22 proc., a więc porównywalnie z indeksem WIG, co jednocześnie oznacza, że zachowywał się znacznie lepiej niż TVN (-45 proc. YTD). Jest to uzasadnione relatywnie mniejszą ekspozycją CPS w porównaniu z TVN na koniunkturalny rynek reklamy, zwiększaniem udziału w rynku przez programy Polsatu oraz dobrą sytuacją w segmencie DTH. Przewaga CPS jest widoczna w relatywnie wyższej wycenie rynkowej biznesu grupy. Pomimo iż sądzimy, że z uwagi na wspomniane czynniki może się ona utrzymywać, po uwzględnieniu w prognozach gorszych oczekiwań co do rozwoju rynku reklamy oraz słabszego złotego podwyższającego koszty jej działalności, na chwilę obecną nie widzimy znaczącego potencjału wzrostu kursu akcji spółki" - napisali analitycy Trigon DM.

d4edhus

"Na podstawie wyceny DCF oraz wyceny porównawczej wyznaczyliśmy wartość 1 akcji CPS w perspektywie 9 miesięcy na 14,0 zł, a więc o 8 proc. powyżej obecnej wyceny rynkowej. W związku z tym obniżamy do TRZYMAJ naszą rekomendację dla akcji spółki" - napisano.

Analitycy Trigon DM prognozują, że w 2011 roku Cyfrowy Polsat będzie miał 127,9 mln zł zysku netto i 2,35 mld zł przychodów. W 2012 roku zysk netto ma wzrosnąć do 323,9 mln zł, a przychody wzrosną do 2,86 mld zł.(PAP)

bas/ jtt/

d4edhus

Podziel się opinią

Share
d4edhus
d4edhus