Trwa ładowanie...

TVP uderza w IKEĘ i jednocześnie ją promuje. Oto co wspólnego ma LGBT ze szklanką do whisky

Sprawa zwolnienia pracownika IKEA za cytowanie Biblii i niechęć do środowiska LGBT znalazła się na paskach Wiadomości. Te jednak nie przesłoniły popularnej szklanki sprzedawanej przez tę sieć, która towarzyszy wydaniom dziennika.

Share
TVP uderza w IKEĘ i jednocześnie ją promuje. Oto co wspólnego ma LGBT ze szklanką do whisky
Źródło: WP/Istock/Twitter, fot: WP/Istock/Twitter
dptmedy

Internauci szybko zidentyfikowali popularną szklankę, którą prezenterzy "Wiadomości" mają w zasięgu ręki i kadrze kamery dziennika TVP. To szklanka do whisky FRASERA, sprzedawana przez sieć IKEA. Nie miałoby to większego znaczenia, gdyby nie sugestywne paski emitowane w programie informacyjnym.

"Sprzeciw wobec promocji… w IKEA" stał się już internetowym memem. Choć pełen cytat brzmi "Sprzeciw wobec promocji LGBT w IKEI" i dotyczy zwolnienia pracownika sieci.

Mężczyzna stracił pracę po tym, jak sprzeciwił się polityce firmy, która wspierała akcję Miesiąca Dumy LGBT zachęcając do udziału w niej również swoich pracowników.

dptmedy

Komentarz na firmowym forum internetowym poparł cytatami z Biblii potępiającymi homoseksualizm. Firma w uzasadnianiu wypowiedzenia powołała się na swój wewnętrzny regulamin.

Ozusowanie umów zlecenie. Wiceminister pracy: mamy ten temat "na tapecie"

Pracodawca uznał, że ten komentarz naruszył zasady współżycia społecznego oraz stanowił "przejaw braku szacunku oraz poszanowania odmienności osób o innej orientacji seksualnej".

W imieniu zwolnionego mężczyzny pozew przeciw firmie złożył w sądzie Instytut na rzecz Kultury Prawnej "Ordo Iuris".Jak ustalił money.pl, mężczyzna domaga się 2250 zł dla siebie i 1000 zł na cel charytatywny.

dptmedy

W sprawę zaangażował się Rzecznik Praw Obywatelskich, postępowanie sprawdzające zlecił też minister sprawiedliwości.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

dptmedy

Podziel się opinią

Share
dptmedy
dptmedy