Trwa ładowanie...

Tylko co trzeci dom ubezpieczony na wypadek powodzi

Co trzeci budynek w Polsce jest ubezpieczony na wypadek powodzi - szacuje PZU. Przedstawiciel największego polskiego ubezpieczyciela Michał Witkowski mówi, że wynika to z nieświadomości mieszkańców o zagrożeniu.

Tylko co trzeci dom ubezpieczony na wypadek powodziŹródło: PAP, fot: Adam Hawałej
drmz4es
drmz4es

Jego zdaniem ludzie nie widzą związku między składką ubezpieczeniową a potencjalną wypłatą odszkodowania. Dodatkowo mają nadzieję, że uda im się uniknąć kosztów odbudowy domu.

Michał Witkowski z PZU mówi, że wypłaty odszkodowań ubezpieczonym powodzianom rozpoczęto w czwartek. Do wypłaty zaplanowana jest kwota 6 mln zł, ale - jak mówi przedstawiciel PZU - sytuacja jest bardzo dynamiczna.

Można sprzątać zalane i zniszczone przez wodę gospodarstwa nie czekając na wizytę agenta ubezpieczeniowego. PZU zapewnia, że nie będzie to przeszkodą w uzyskaniu odszkodowania.

drmz4es

_ Trzeba natomiast wykonać dokumentację fotograficzną, a wszystkie zniszczone przez wodę sprzęty - meble, dywany i inne) należy złożyć w jedno miejsce tak, aby można było oszacować ich wartość _- mówi Artur Dziekański z PZU.

W całym kraju działa 440 ekip ubezpieczyciela, którzy szacują i oceniają straty po powodzi.

Dziś rząd uruchomił wypłatę zasiłków dla poszkodowanych, w wysokości około 6 tys. zł. Tereny dotknięte powodzią odwiedza Donald Tusk.

Premier twierdzi, że z budżetu państwa, do końca roku można przeznaczyć jeszcze pół miliarda złotych na likwidowanie szkód powstałych w wyniku powodzi.

drmz4es
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
drmz4es