Trwa ładowanie...
d20irlv

Uczestnicy sobotniej konferencji o potrzebie uchwalenia nowej konstytucji

O potrzebie uchwalenia nowej ustawy zasadniczej rozmawiali w sobotę uczestnicy konferencji zorganizowanej przez Poselski Zespół na rzecz Nowej Konstytucji. Tematem pierwszej dyskusji w tej sprawie był wymiar sprawiedliwości.

Share
d20irlv

"Zespół poselski stawia sobie za cel zachęcenie obywateli do prowadzenia dyskusji na temat nowej ustawy zasadniczej, ponieważ uznajemy, że obecna konstytucja jest źródłem wielu patologii. Dzisiaj na tej sali mówiliśmy o patologiach w wymiarze sprawiedliwości. Przyjechali tu ludzie z całej Polski, żeby dać przykład tego, jak zostali skrzywdzeni przez sądy, przez prokuraturę przez urzędy skarbowe" - powiedział podczas konferencji prasowej, podsumowującej spotkanie, wiceprzewodniczący zespołu Janusz Sanocki (niez.).

Jego zdaniem opowieści ludzi przedstawione podczas spotkania były - jak to określił - "wstrząsającym wydarzeniem". "Te nasze spotkania będą kontynuowane. Będą kolejne konferencje, konferencje regionalne. Zachęciliśmy też uczestników do zakładania takich biur interwencji społecznej, gdzie będą opisywane i zbierane sprawy krzywd sądowych i tego, jak instytucje państwa, które powinny ochraniać, krzywdzą obywateli. Wydamy czarną księgę. Teraz wydaliśmy pierwszy raport na podstawie pierwszych ankiet, które do nas docierają. Będziemy to kontynuować" - powiedział poseł.

Dodał, że powołany został także zespół ekspercki, którego organizacją zajmie się poseł Ireneusz Zyska (Kukiz'15). "Zespół będzie pracował na konkretnymi rozwiązaniami ustrojowymi. To będzie też szeroko dyskutowane mamy nadzieję poza murami parlamentu, po prostu przez obywateli" - powiedział Sanocki. Jego zdaniem dla zmiany konstytucji w Polsce trzeba szukać siły sprawczej poza murami parlamentu. "Dlatego odwołujemy się do obywateli" - powiedział poseł.

d20irlv

Do uczestników sobotniej Konferencji "Konstytucja - Wymiar Sprawiedliwości i Obywatele", list skierował przewodniczący poselskiego zespołu Kornel Morawiecki (Kuzkiz'15). "Wymiar sprawiedliwości ma działać zgodnie z odczuciami zwykłych ludzi. Ma pomagać ogółowi i Polsce. Wierzę, że nasza konferencja przysłuży się takim celom na dziś i na jutro, że przybliży szansę stworzenia nowej, głęboko sprawiedliwej konstytucji na stulecie odzyskania niepodległości, na 2018 roku" - napisał Morawiecki w liście odczytanym przez posłankę Małgorzatę Zwiercan (Kukiz'15).

d20irlv

Podziel się opinią

Share
d20irlv
d20irlv