Trwa ładowanie...

UE zaproponuje czarną listę linii lotniczych

Komisja Europejska zaproponuje wkrótce stworzenie światowej czarnej listy niebezpiecznych linii lotniczych - powiedział we wtorek na konferencji prasowej unijny komisarz ds. transportu Antonio Tajani.

UE zaproponuje czarną listę linii lotniczychŹródło: AFP
d1abx7m
d1abx7m

_ Moją koncepcją jest zaproponowanie światowej czarnej listy podobnej do czarnej listy używanej w Unii Europejskiej _ - poinformował Tajani na konferencji prasowej. Dodał, że przedstawi propozycję "za kilka dni" w czasie spotkania w Brukseli z przedstawicielami Organizacji Międzynarodowego Lotnictwa Cywilnego.

Tajani ocenił, że taka lista byłaby "gwarancją dla wszystkich, którzy podróżują na świecie".
_ Chcemy, żeby wszyscy Europejczycy, którzy znajdą się w samolocie, czuli się bezpiecznie _ - podkreślił komisarz.

Propozycja taka padła kilka godzin po katastrofie jemeńskiego Airbusa A310, który rozbił się w pobliżu Komorów, z ok. 150 osobami na pokładzie.

d1abx7m

Tajani powiedział też, że będzie kontaktował się z towarzystwem lotniczym Yemenia, żeby ustalić, co było przyczyną wtorkowej katastrofy i "skontrolować poziom bezpieczeństwa". Poinformował, że Yemenia nie była na czarnej liście UE.

_ Według Francuzów, samolot, który się rozbił, nie był w dobrym stanie. Trzeba to sprawdzić _- dodał komisarz. Większość pasażerów jemeńskiego samolotu stanowili Komorczycy i Francuzi. Według AFP na pokładzie było 66 obywateli francuskich.

d1abx7m
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1abx7m