Trwa ładowanie...

UE zbada wpływ erupcji wulkanu na gospodarkę

Komisja Europejska utworzy specjalną komisję, by ocenić wpływ perturbacji wywołanych chmurą pyłu wulkanicznego na przemysł transportu lotniczego i gospodarkę - zapowiedział przewodniczący KE Jose Barroso.

UE zbada wpływ erupcji wulkanu na gospodarkęŹródło: PAP/EPA
d2eu40a
d2eu40a

Przewodniczący, jak podano w komunikacie prasowym, chce być pewien, że UE dysponuje właściwą analizą, tak by - jeśli jest taka potrzeba - odpowiednio zareagować i podjąć odpowiednie i skoordynowane kroki na poziomie unijnym.

Kierowanie grupą, która ma ocenić wpływ perturbacji w transporcie lotniczym na gospodarkę i w szczególności na sektor lotniczy, Barroso powierzył wiceprzewodniczącemu KE i komisarzowi ds. transportu Siimowi Kallasowi oraz komisarzowi ds. polityki monetarnej i gospodarczej Ollemu Rehnowi.

- Chmura pyłów wulkanicznych spowodowała bezprecedensową sytuację - zaznaczył Barroso w uzasadnieniu.

Jak zapewnił, KE ściśle współpracuje zarówno organizacją Eurocontrol, nadzorującą ruch lotniczy w UE, jak i narodowymi organami podejmującymi decyzje ws. anulowania lotów.

Aktywność islandzkiego wulkanu Eyjafjoell, z którego powodu od kilku dni zamykana jest przestrzeń powietrzna nad kolejnymi krajami w Europie, nie słabnie.

d2eu40a
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2eu40a