Trwa ładowanie...
d10ouuh

UKE chce do 2014 roku znieść asymetrię stawek MTR

1.10.Warszawa(PAP) - Urząd Komunikacji Elektronicznej (UKE)
planuje do 2014 roku znieść asymetrię stawek MTR dla nowych i
"zasiedziałych" operatorów - podał UKE w...

Share
d10ouuh

1.10.Warszawa(PAP) - Urząd Komunikacji Elektronicznej (UKE) planuje do 2014 roku znieść asymetrię stawek MTR dla nowych i "zasiedziałych" operatorów - podał UKE w środowym komunikacie.

Obecnie stawki za zakańczanie połączeń w sieci komórkowej, wynoszą dla +starszych+ operatorów Era, Plus i Orange - 33,87 groszy. W przypadku P4, operatora sieci Play jest to 55 groszy, a Cyfrowego Polsatu 40 groszy.

"Prezes UKE przeanalizował obecną sytuację na rynku zakańczania połączeń w sieciach operatorów mobilnych i określił harmonogram stopniowego ograniczania asymetrii MTR pomiędzy operatorami +zasiedziałymi+ oraz późno wchodzącymi na rynek, aż do momentu osiągnięcia symetrii z początkiem 2014 roku" - napisano w komunikacie.

d10ouuh

"Powyższy termin determinowany jest przez projekt Zalecenia KE, którego implementację do krajowych regulacji. Komisja zaplanowała najpóźniej na koniec 2013 roku. Zdaniem Komisji, do tego czasu, efektywna stawka MTR powinna zostać określona na poziomie wyznaczonym w oparciu o model bottom-up LRIC, natomiast asymetria stawek w sieciach ruchomych powinna ulegać redukcji tak, aby na ostatnim etapie regulacji stawek MTR były one symetryczne. Zdaniem Prezesa UKE, proponowany przez Komisję Europejską termin 31 grudnia 2011 roku nie jest wystarczający na dostosowanie wszystkich stawek za zakańczanie połączeń do jednej symetrycznej stawki" - dodano.

Według UKE przyjęcie powyższej daty nie jest możliwe przede wszystkim ze względu na stosunkowo późne wejście nowych operatorów, których stawki za zakańczanie połączeń powinny dawać możliwość odzyskania ogromnych inwestycji związanych z budową własnej sieci.(PAP)

epo/ gor/

d10ouuh

Podziel się opinią

Share
d10ouuh
d10ouuh