Trwa ładowanie...
d23b8hp
d23b8hp

Unibep redefiniuje formułę aktywności w Niemczech, nie widzi perspektyw w Rosji

Warszawa, 27.08.2015 (ISBnews) - Unibep nie jest zadowolony z dotychczasowych wyników działalności na rynku niemieckim, ale w dalszym ciągu uważa go za perspektywiczny i obecnie redefiniuje formułę swojej aktywności w Niemczech, poinformował prezes Leszek Marek Gołąbiecki. Spółka nie widzi natomiast "realnych perspektyw funkcjonowania" na rynku rosyjskim.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
d23b8hp

"Nasza obecność na najnowszym zagranicznym rynku - niemieckim - nie przynosi oczekiwanych rezultatów. Niemniej uważam, że ten rynek jest bardzo perspektywiczny. Obecnie na nowo definiujemy formułę naszej aktywności na rynku naszego zachodniego sąsiada, aby w następnych latach ten segment działalności także był efektywny" - napisał Gołąbiecki w komentarzu do wyników za I półrocze 2015 r.

W I półroczu 2015 r. Unibep miał 14,84 mln zł przychodów na rynku niemieckim wobec 5,78 mln zł rok wcześniej.

"Konsekwentnie pozostajemy na rynkach eksportowych. Bardzo interesującym i perspektywicznym rynkiem wydaje się rynek białoruski. W ostatnich miesiącach nasza spółka podpisała dwa duże kontrakty na Białorusi - na budowę galerii handlowej w Grodnie (o wartości ok. 264 mln zł netto) oraz na budowę centrum tenisowego wraz z infrastrukturą towarzyszącą w Mińsku (o wartości ponad 119 mln zł netto)" - napisano też w komentarzu.

d23b8hp

"Inna jest sytuacja na rynku rosyjskim - ma to oczywiście związek z konfliktem na Ukrainie, sankcjami politycznymi oraz zapaścią gospodarki naszego wschodniego sąsiada. W ocenie zarządu w przeciągu kilku najbliższych lat nie ma realnych perspektyw funkcjonowania na tym rynku. Pragnę dodać, że aktualnie realizujemy dwa kontrakty na rynku rosyjskim, które zakończymy w bieżącym roku" - czytamy dalej.

W I półroczu 2015 r. Unibep miał 66,99 mln zł przychodów na rynkach białoruskim i rosyjskim łącznie wobec 69,07 mln zł rok wcześniej.

Grupa Unibep działa w segmentach budownictwa mieszkaniowego, przemysłowego, użyteczności publicznej, sportowego i modułowego. Prowadzi działalność w Polsce, Skandynawii i w Europie Wschodniej. Skonsolidowane przychody Unibepu sięgnęły 1,08 mld zł w 2014 r.

(ISBnews)

d23b8hp

Podziel się opinią

Share
d23b8hp
d23b8hp