Trwa ładowanie...
di57f3a

Unit4 wezwał na Tetę, realizując strategię koncentracji na atrakcyjnych okazjach

31.05. Warszawa (PAP) - Unit4 ogłosił wezwanie na akcje Tety, trzymając się strategii koncentracji na "atrakcyjnych okazjach". W ocenie Unit4 Teta powinna utrzymać pozycje lidera...

Share
di57f3a

31.05. Warszawa (PAP) - Unit4 ogłosił wezwanie na akcje Tety, trzymając się strategii koncentracji na "atrakcyjnych okazjach". W ocenie Unit4 Teta powinna utrzymać pozycje lidera na polskim rynku oprogramowania ERP i HR, ale musi zaangażować się w konsolidację rynku i zainwestować w rozwój produktów - uważa prezes i dyrektor wykonawczy Unit4 Chris Ouwinga.

"Unit4 trzyma się ściśle swojej strategii, nabywania spółek koncentrując się na atrakcyjnych okazjach, co umożliwia nam ekspansję na nowe rynki o dużym wzroście, poszerzanie bazy klientów lub wzbogacenie oferty produktowej. Nabycie Tety umożliwi Unit4 osiągnięcie pozycji lidera na polskim rynku i zapewni podstawy dla naszego dalszego wzrostu w Europie Środkowo- Wschodniej" - powiedział cytowany w komunikacie Ouwinga.

W jego ocenie Teta, aby utrzymać pozycję lidera musi zaangażować się w konsolidację rynku i zainwestować w rozwój produktów.

"Teta jest wiodącym graczem na polskim rynku oprogramowania ERP i HR. W ostatnich latach ten rynek uległ konsolidacji i spodziewamy się, że trend ten się utrzyma. Uważamy, że Teta powinna utrzymać pozycję lidera, będzie jednak musiała zainwestować w rozwój nowych produktów oraz aktywnie zaangażować się w proces konsolidacji rynku. Unit4 jest w stanie zaoferować Tecie pełne wsparcie w tych sferach oraz wspomóc ją w realizacji potencjału wzrostowego" - powiedział prezes.

di57f3a

"Teta jest przedsiębiorstwem, które odniosło sukces rynkowy i wciąż się rozwija. W jego portfelu produktów znajdują się wysoko cenione na rynku rozwiązania Teta Constellation, Navireo i Insert. W przyszłości zapewniać będziemy wsparcie dla klientów oraz produktów Tety. Niecierpliwie oczekujemy rozpoczęcia współpracy z kadrą menedżerską Tety, w celu zapewnienia jej dalszego wzrostu i rozwoju przedsiębiorstwa" - dodał.

Unit4 podaje kilka powodów ogłoszenia wezwania na Tetę.

"Teta jest wiodącym polskim producentem oprogramowania klasy ERP i HR. Spółka zdobyła także silną pozycję na węgierskim rynku oprogramowania HR. Przejęcie Tety umożliwi UNIT4 (i) uzyskanie pozycji lidera na polskim rynku oprogramowania ERP i HR oraz na węgierskim rynku oprogramowania HR jak również (ii) stworzenie podstawy dla ekspansji na rynkach Europy Środkowo-Wschodniej, gdzie rynek oprogramowania ERP rośnie w tempie szybszym niż w Europie Zachodniej" - napisano w komunikacie.

"Dla spółki wejście w skład grupy kapitałowej wzywającego o marce cieszącej się uznaniem na całym świecie oraz poprawa pozycji rynkowej umożliwią skuteczniejszą walkę z konkurentami o duże zamówienia, dalsze inwestycje w rozwój nowych produktów i głębsze zaangażowanie w oczekiwaną konsolidację rynku" - dodano.

di57f3a

Unit N.V. wezwał w poniedziałek rano do sprzedaży 11.826.831 akcji Tety, stanowiących 100 proc. głosów na WZA, po 11,75 zł za akcję. Rozpoczęcie przyjmowania zapisów odbędzie się 21 czerwca, natomiast zakończenie 20 lipca 2010 roku.

Unit4 N.V. zamierza kupić akcje Tety tylko w sytuacji, gdy na koniec okresu przyjmowania zapisów złożone zapisy obejmować będą co najmniej 7.805.710 akcji tej spółki, co stanowić ma 66 proc. plus jedna akcja ogólnej liczby akcji Tety.

Wzywający podał, że jeśli po przeprowadzeniu wezwania i nabyciu akcji osiągnie co najmniej 80 proc. całkowitej liczby głosów na walnym zgromadzeniu Tety, to rozważy wystąpienie do KNF w celu uzyskania zgody na zniesienie dematerializacji akcji oraz do GPW z wnioskiem o wycofanie akcji Tety z obrotu na rynku regulowanym.

Z kolei jeśli Unit4 N.V. osiągnie 90 proc. lub więcej całkowitej liczby głosów na walnym zgromadzeniu Tety to rozważy przeprowadzenie przymusowego wykupu akcjonariuszy mniejszościowych.

di57f3a

Unit4 N.V jest globalną spółką prowadzącą działalność w branży oprogramowania dla przedsiębiorstw, zajmującą się projektowaniem, dostarczaniem i wspieraniem eksploatacji oprogramowania oraz usług.

Unit4 posiada biura w 13 krajach europejskich i 6 krajach w Ameryce Północnej, Azji i Afryce a także prowadzi działalność handlową w kilkunastu innych krajach. Akcje Unit4 N.V są notowane na giełdzie Euronext w Amsterdamie. (PAP)

gsu/ gor/

di57f3a

Podziel się opinią

Share
di57f3a
di57f3a