Trwa ładowanie...
d2e7uv9

UOKiK ws. kary dla spółki Kamsoft (komunikat)

...

d2e7uv9
d2e7uv9

31.12. Warszawa - UOKiK informuje:

Zmowa cenowa na rynku programów komputerowych i ich serwisowania. Sąd Ochrony Konkurencji i Konsumentów potwierdził decyzję Prezes UOKiK i utrzymał karę pieniężną nałożoną na spółkę Kamsoft - inicjatora niedozwolonego porozumienia.

Wyrok sądu dotyczy decyzji Prezes UOKiK z 2009 r. Kamsoft zajmuje się sprzedażą oprogramowania komputerowego dla instytucji m.in. aptek oraz koordynuje jego serwisowanie. Urząd ustalił, że Kamsoft uzgadniał ze swoimi partnerami handlowymi ceny minimalne sprzedawanych przez nich programów komputerowych oraz cenniki usług serwisowych.

Sąd podzielił stanowisko Prezes UOKiK potwierdzając zawarcie niedozwolonego porozumienia i utrzymał nałożoną na Kamsoft karę pieniężną w wysokości 94 724. Wyrok z 19 listopada 2013 r. (XVII AmA 182/10) nie jest prawomocny, przedsiębiorcy przysługuje apelacja.

UWAGA: komunikaty publikowane są w serwisie PAP bez wprowadzania przez PAP SA jakichkolwiek zmian w ich treści, w formie dostarczonej przez nadawcę. Nadawca komunikatu ponosi wyłączną i pełną odpowiedzialność za jego treść.(PAP)

kom/ ksi/

d2e7uv9
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2e7uv9