Trwa ładowanie...
df8z3t9

UOKiK ws. zgody na koncentrację (komunikat)

...

df8z3t9
df8z3t9

26.04. Warszawa - UOKiK informuje:

Mat FIZ zajmuje się inwestowaniem w akcje, udziały w spółkach oraz obligacje i jest zarządzany przez spółkę OPERA Towarzystwo Funduszy Inwestycyjnych, która posiada większościowe pakiety akcji szeregu przedsiębiorców, w tym działających na rynkach płatności mobilnych. Warszawska spółka Teleaudio Dwa świadczy tzw. usługi dodane o podwyższonej opłacie organizując m.in. konkursy, quizy i loterie promocyjne oraz linie informacyjne wykorzystując numery telefoniczne takie jak 801, 800, 703, 704, 708. W wyniku koncentracji Mat FIZ będzie dysponował większością akcji i głosów na walnym zgromadzeniu Teleaudio Dwa i sprawował nad nią kontrolę wspólnie ze spółką Dwa.

Po przeprowadzeniu postępowania antymonopolowego Prezes Urzędu uznała, że koncentracja nie doprowadzi do istotnego ograniczenia konkurencji.

Zgodnie z przepisami transakcja podlega zgłoszeniu do urzędu antymonopolowego, jeżeli biorą w niej udział przedsiębiorcy, których łączny obrót w roku poprzedzającym przekroczył 1 mld euro na świecie lub 50 mln euro w Polsce.

df8z3t9

Jednocześnie informujemy, że na stronie internetowej Urzędu zamieszczane są informacje na temat wszystkich prowadzonych przez Urząd postępowań antymonopolowych w sprawach koncentracji.

Decyzje wyrażające zgodę na dokonanie koncentracji wygasają, jeżeli połączenie nie zostanie dokonane w terminie 2 lat od ich wydania. Na stronie internetowej Urzędu zamieszczane są informacje na temat wszystkich prowadzonych przez Urząd postępowań antymonopolowych w sprawach koncentracji. Więcej informacji o zasadach łączenia przedsiębiorców w przygotowanym specjalnie opracowaniu.

UWAGA: komunikaty publikowane są w serwisie PAP bez wprowadzania przez PAP SA jakichkolwiek zmian w ich treści, w formie dostarczonej przez nadawcę. Nadawca komunikatu ponosi wyłączną i pełną odpowiedzialność za jego treść.(PAP)

kom/ mick/

df8z3t9
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
df8z3t9