Trwa ładowanie...
d47oh1y

UOKiK: zgoda na koncentrację - Agros-Nova (komunikat)

...

d47oh1y
d47oh1y

08.05. Warszawa - UOKiK informuje:

Prezes UOKiK wyraziła zgodę na przejęcie przez Agros-Nova kontroli nad spółką Fruktus Kowalczyk.

Uczestnicy koncentracji zajmują się produkcją i sprzedażą przetworów owocowo-warzywnych w tym koncentratów pomidorowych i zup. Produkty spółki Agros-Nova są sprzedawane pod markami takimi jak Fortuna, Garden, Tarczyn, Dr Witt, Krakus, Kotlin i Włocławek. W wyniku koncentracji Agros-Nova nabędzie udziały Fruktus Kowalczyk stanowiące 80 proc. kapitału zakładowego tej spółki.

Po przeprowadzeniu postępowania antymonopolowego Prezes Urzędu uznała, że koncentracja nie doprowadzi do istotnego ograniczenia konkurencji.

d47oh1y

Zgodnie z przepisami transakcja podlega zgłoszeniu do urzędu antymonopolowego, jeżeli biorą w niej udział przedsiębiorcy, których łączny obrót w roku poprzedzającym przekroczył 1 mld euro na świecie lub 50 mln euro w Polsce.

Jednocześnie informujemy, że na stronie internetowej Urzędu zamieszczane są informacje na temat wszystkich prowadzonych przez Urząd postępowań antymonopolowych w sprawach koncentracji.

Decyzje wyrażające zgodę na dokonanie koncentracji wygasają, jeżeli połączenie nie zostanie dokonane w terminie 2 lat od ich wydania. Na stronie internetowej Urzędu zamieszczane są informacje na temat wszystkich prowadzonych przez Urząd postępowań antymonopolowych w sprawach koncentracji. Więcej informacji o zasadach łączenia przedsiębiorców w przygotowanym specjalnie opracowaniu.

UWAGA: komunikaty publikowane są w serwisie PAP bez wprowadzania przez PAP SA jakichkolwiek zmian w ich treści, w formie dostarczonej przez nadawcę. Nadawca komunikatu ponosi wyłączną i pełną odpowiedzialność za jego treść. (PAP)

kom/ akuc/

d47oh1y
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d47oh1y