Trwa ładowanie...
d2pf1j6

UOKiK: zgoda na koncentrację - Energo Strefa (komunikat)

...

d2pf1j6
d2pf1j6

22.12. Warszawa - UOKiK informuje:

Prezes UOKiK wyraziła zgodę na utworzenie przez Lafarge Cement i Elektrix wspólnego przedsiębiorcy pod nazwą Energo Strefa.

Lafarge Cement należy do Grupy Kapitałowej Lafarge, która prowadzi działalność z zakresu produkcji i wydobywania materiałów budowlanych. Spółka Elektrix zajmuje się dystrybucją energii elektrycznej do przedsiębiorstw na terenie Polski. Posiada spółkę zależną Energo Strefa, na bazie której utworzony zostanie wspólny przedsiębiorca. Będzie on zajmować się sprzedażą do Lafarge i Elektrix popiołów oraz popioło-żużli pochodzących z instalacji Elektrowni Kozienice.

Po przeprowadzeniu postępowania antymonopolowego Prezes Urzędu uznała, że koncentracja nie doprowadzi do istotnego ograniczenia konkurencji.

d2pf1j6

Zgodnie z przepisami transakcja podlega zgłoszeniu do urzędu antymonopolowego, jeżeli biorą w niej udział przedsiębiorcy, których łączny obrót w roku poprzedzającym przekroczył 1 mld euro na świecie lub 50 mln euro w Polsce.

Jednocześnie informujemy, że na stronie internetowej Urzędu zamieszczane są informacje na temat wszystkich prowadzonych przez Urząd postępowań antymonopolowych w sprawach koncentracji.

Decyzje wyrażające zgodę na dokonanie koncentracji wygasają, jeżeli połączenie nie zostanie dokonane w terminie 2 lat od ich wydania. Na stronie internetowej Urzędu zamieszczane są informacje na temat wszystkich prowadzonych przez Urząd postępowań antymonopolowych w sprawach koncentracji. Więcej informacji o zasadach łączenia przedsiębiorców w przygotowanym specjalnie opracowaniu.

UWAGA: Komunikaty publikowane są w serwisie PAP bez wprowadzania przez PAP SA jakichkolwiek zmian w ich treści, w formie dostarczonej przez nadawcę. Nadawca komunikatu ponosi wyłączną i pełną odpowiedzialność za jego treść. (PAP)

kom/ akuc/

d2pf1j6
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2pf1j6