Trwa ładowanie...
d1ccawz

UOKiK: zgoda na koncentrację (komunikat)

...

d1ccawz
d1ccawz

18.03. Warszawa - UOKiK informuje:

Prezes UOKiK wyraziła zgodę na przejęcie przez Getin Noble Bank kontroli nad spółką Dexia Kommunalkredit Bank Polska.

Getin Noble Bank prowadzi bankowość detaliczną (pod marką Getin Bank) i prywatną (pod nazwą Noble Bank) oferującą m.in. doradztwo i wsparcie prawno-podatkowe skierowane do zamożniejszych klientów. Dexia prowadzi działalność bankową specjalizującą się m.in. w obsłudze samorządów i ich podmiotów zależnych. W wyniku koncentracji Getin Noble Bank nabędzie 100 proc. akcji spółki Dexia.

Po przeprowadzeniu postępowania antymonopolowego prezes Urzędu uznała, że koncentracja nie doprowadzi do istotnego ograniczenia konkurencji na rynku bankowości korporacyjnej.

d1ccawz

Zgodnie z przepisami transakcja podlega zgłoszeniu do urzędu antymonopolowego, jeżeli biorą w niej udział przedsiębiorcy, których łączny obrót w roku poprzedzającym przekroczył 1 mld euro na świecie lub 50 mln euro w Polsce.

Decyzje wyrażające zgodę na dokonanie koncentracji wygasają, jeżeli połączenie nie zostanie dokonane w terminie 2 lat od ich wydania. Na stronie internetowej Urzędu zamieszczane są informacje na temat wszystkich prowadzonych przez Urząd postępowań antymonopolowych w sprawach koncentracji. Więcej informacji o zasadach łączenia przedsiębiorców w przygotowanym specjalnie opracowaniu.

UWAGA: komunikaty publikowane są w serwisie PAP bez wprowadzania przez PAP SA jakichkolwiek zmian w ich treści, w formie dostarczonej przez nadawcę. Nadawca komunikatu ponosi wyłączną i pełną odpowiedzialność za jego treść.(PAP)

kom/ aja/

d1ccawz
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1ccawz