Trwa ładowanie...
d4coylx

UOKiK: zgoda na koncentrację (komunikat)

...

Share
d4coylx

22.02. Warszawa - UOKiK informuje:

Prezes UOKiK wyraziła zgodę na utworzenie przez spółki Alcatel - Lucent Polska i HAWE wspólnego przedsiębiorcy pod nazwą Palama Investments.

Alcatel - Lucent Polska prowadzi na terenie Polski działalność w zakresie sprzedaży infrastruktury dla sieci i systemów telekomunikacyjnych oraz związanych z nią usług. Uczestniczy również w projektach związanych z modernizacją i rozwojem polskiej infrastruktury telekomunikacyjnej. HAWE zajmuje się zarządzaniem aktywami swoich spółek zależnych (tj. HAWE Telecom i HAWE Budownictwo) świadczących m.in. usługi telekomunikacyjne i projektowo-budowlane.

W wyniku koncentracji Alcatel - Lucent Polska i HAWE powstanie nowy przedsiębiorca Palama Investments, który będzie prowadził działalność w zakresie dostarczania sieci telekomunikacyjnej zaprojektowanej i zbudowanej w ramach projektu Internet dla Mazowsza.

d4coylx

Po przeprowadzeniu postępowania antymonopolowego prezes Urzędu uznała, że koncentracja nie doprowadzi do istotnego ograniczenia konkurencji na rynku projektowania i budowy sieci telekomunikacyjnej oraz hurtowego dostępu do sieci szkieletowo-dystrybucyjnej.

Zgodnie z przepisami transakcja podlega zgłoszeniu do urzędu antymonopolowego, jeżeli biorą w niej udział przedsiębiorcy, których łączny obrót w roku poprzedzającym przekroczył 1 mld euro na świecie lub 50 mln euro w Polsce.

Decyzje wyrażające zgodę na dokonanie koncentracji wygasają, jeżeli połączenie nie zostanie dokonane w terminie 2 lat od ich wydania. Na stronie internetowej Urzędu zamieszczane są informacje na temat wszystkich prowadzonych przez Urząd postępowań antymonopolowych w sprawach koncentracji. Więcej informacji o zasadach łączenia przedsiębiorców w przygotowanym specjalnie opracowaniu.

UWAGA: komunikaty publikowane są w serwisie PAP bez wprowadzania przez PAP SA jakichkolwiek zmian w ich treści, w formie dostarczonej przez nadawcę. Nadawca komunikatu ponosi wyłączną i pełną odpowiedzialność za jego treść.(PAP)

kom/ aja/

d4coylx

Podziel się opinią

Share
d4coylx
d4coylx