Trwa ładowanie...
ddeoag4

UOKiK: zgoda na koncentrację (komunikat)

...

Share
ddeoag4

15.02. Warszawa - UOKiK informuje:

Prezes UOKiK wyraziła zgodę na utworzenie przez spółki Statoil Epsilon Netherlands oraz Rosneft JV Projects czterech wspólnych przedsiębiorców.

Statoil Epsilon Netherlands należy do kontrolowanej przez norweski skarb państwa grupy kapitałowej Statoil, która zajmuje się m.in. poszukiwaniami, wydobyciem i sprzedażą ropy naftowej. Rosneft JV Projects należy do - kontrolowanej przez rosyjski skarb państwa - Grupy Rosneft, która prowadzi m.in. poszukiwania, produkcję i sprzedaż ropy naftowej oraz gazu ziemnego.

W wyniku koncentracji zostaną utworzone cztery spółki kontrolowane wspólnie przez Statoil Epsilon Netherlands oraz Rosneft JV Projects, które zajmą się badaniami sejsmicznymi, poszukiwaniami i wydobyciem ropy naftowej oraz gazu ziemnego pod dnem Morza Barentsa i Morza Ochockiego.

ddeoag4

Po przeprowadzeniu postępowania antymonopolowego Prezes Urzędu uznała, że koncentracja nie doprowadzi do istotnego ograniczenia konkurencji. Zgodnie z przepisami transakcja podlega zgłoszeniu do urzędu antymonopolowego, jeżeli biorą w niej udział przedsiębiorcy, których łączny obrót w roku poprzedzającym przekroczył 1 mld euro na świecie lub 50 mln euro w Polsce.

Jednocześnie informujemy, że na stronie internetowej Urzędu zamieszczane są informacje na temat wszystkich prowadzonych przez Urząd postępowań antymonopolowych w sprawach koncentracji.

Decyzje wyrażające zgodę na dokonanie koncentracji wygasają, jeżeli połączenie nie zostanie dokonane w terminie 2 lat od ich wydania. Na stronie internetowej Urzędu zamieszczane są informacje na temat wszystkich prowadzonych przez Urząd postępowań antymonopolowych w sprawach koncentracji. Więcej informacji o zasadach łączenia przedsiębiorców w przygotowanym specjalnie opracowaniu.

UWAGA: komunikaty publikowane są w serwisie PAP bez wprowadzania przez PAP SA jakichkolwiek zmian w ich treści, w formie dostarczonej przez nadawcę. Nadawca komunikatu ponosi wyłączną i pełną odpowiedzialność za jego treść.(PAP)

kom/ kos/

ddeoag4

Podziel się opinią

Share
ddeoag4
ddeoag4