Trwa ładowanie...
dsar1nh

UOKiK: zgoda na koncentrację - Polimex-Mostostal (komunikat)

...

dsar1nh
dsar1nh

22.10. Warszawa - UOKiK informuje:

Prezes UOKiK wyraziła zgodę na nabycie przez Highlander International części mienia spółki Polimex-Mostostal.

Highlander International (Luksemburg) należy do grupy kapitałowej Highlander Partner, która jest funduszem skupiającym się na bezpośrednich inwestycjach w wielu branżach (m.in. ochrona zdrowia, produkty spożywcze, materiały budowlane i handel detaliczny)
. Polimex-Mostostal jest giełdową spółką inżynieryjno-budowlaną świadczącą usługi m.in. w branży budowlanej, chemicznej i energetycznej. W wyniku koncentracji Highlander International nabędzie część mienia spółki Polimex-Mostostal, tj. Zakład ZREW Oddział Transformatorów w Łodzi, którego przedmiotem działalności jest produkcja i modernizacja olejowych transformatorów mocy.

Po przeprowadzeniu postępowania antymonopolowego Prezes Urzędu uznała, że koncentracja nie doprowadzi do istotnego ograniczenia konkurencji na rynku.

dsar1nh

Zgodnie z przepisami transakcja podlega zgłoszeniu do urzędu antymonopolowego, jeżeli biorą w niej udział przedsiębiorcy, których łączny obrót w roku poprzedzającym przekroczył 1 mld euro na świecie lub 50 mln euro w Polsce.

Decyzje wyrażające zgodę na dokonanie koncentracji wygasają, jeżeli połączenie nie zostanie dokonane w terminie 2 lat od ich wydania. Na stronie internetowej Urzędu zamieszczane są informacje na temat wszystkich prowadzonych przez Urząd postępowań antymonopolowych w sprawach koncentracji. Więcej informacji o zasadach łączenia przedsiębiorców w przygotowanym specjalnie opracowaniu.

UWAGA: komunikaty publikowane są w serwisie PAP bez wprowadzania przez PAP SA jakichkolwiek zmian w ich treści, w formie dostarczonej przez nadawcę. Nadawca komunikatu ponosi wyłączną i pełną odpowiedzialność za jego treść. (PAP)

kom/ akuc/

dsar1nh
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dsar1nh