Trwa ładowanie...
d3usln7

UOKiK: zgoda na koncentrację w grupie kapitałowej Hines (komunikat)

...

d3usln7
d3usln7

08.03. Warszawa - UOKiK informuje:

Prezes UOKiK wydała zgodę na przejęcie przez Hines Global REIT Poland Logistics Holdings I LLC kontroli nad pięcioma spółkami należącymi do funduszu inwestycyjnego Prologis.

Hines Global REIT Poland Logistics Holdings I LLC należy do grupy kapitałowej Hines, która prowadzi działalność w zakresie wynajmu nieruchomości w Rosji, Wielkiej Brytanii i USA. Przejmowane spółki: Prologis Poland XXXIX, Prologis Poland XCII, Prologis Poland XXI, Prologis Poland XXIX, Prologis Poland XCI zajmują się wynajmowaniem powierzchni w kompleksach magazynowo-biurowych na terenie Polski.

Po przeprowadzeniu postępowania antymonopolowego Prezes Urzędu uznała, że koncentracja nie doprowadzi do istotnego ograniczenia konkurencji.

d3usln7

Zgodnie z przepisami transakcja podlega zgłoszeniu do urzędu antymonopolowego, jeżeli biorą w niej udział przedsiębiorcy, których łączny obrót w roku poprzedzającym przekroczył 1 mld euro na świecie lub 50 mln euro w Polsce.

Decyzje wyrażające zgodę na dokonanie koncentracji wygasają, jeżeli połączenie nie zostanie dokonane w terminie 2 lat od ich wydania. Na stronie internetowej Urzędu zamieszczane są informacje na temat wszystkich prowadzonych przez Urząd postępowań antymonopolowych w sprawach koncentracji. Więcej informacji o zasadach łączenia przedsiębiorców w przygotowanym specjalnie opracowaniu.

UWAGA: komunikaty publikowane są w serwisie PAP bez wprowadzania przez PAP SA jakichkolwiek zmian w ich treści, w formie dostarczonej przez nadawcę. Nadawca komunikatu ponosi wyłączną i pełną odpowiedzialność za jego treść. (PAP)

kom/ stav/

d3usln7
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3usln7