Trwa ładowanie...
d1ul9ip

UOKiK: zgoda na przejęcie (komunikat)

...

Share
d1ul9ip

20.12. Warszawa - UOKiK informuje:

Prezes UOKiK wyraziła zgodę na przejęcie przez Zakłady Azotowe Puławy kontroli nad spółką Azoty-Adipol

Uczestnicy koncentracji to spółki kontrolowane przez Skarb Państwa. ZA Puławy produkują m.in. nawozy azotowe i fosforowe oraz chemikalia. Spółka Azoty-Adipol zajmuje się przede wszystkim wytwarzaniem i dystrybucją nawozów specjalistycznych m.in. azotanu potasu i azotanu wapnia. W wyniku koncentracji ZA Puławy staną się właścicielem 85 proc. kapitału akcyjnego Adipolu.

Po przeprowadzeniu postępowania antymonopolowego Prezes Urzędu uznała, że koncentracja nie doprowadzi do istotnego ograniczenia konkurencji.

d1ul9ip

Zgodnie z przepisami transakcja podlega zgłoszeniu do urzędu antymonopolowego, jeżeli biorą w niej udział przedsiębiorcy, których łączny obrót w roku poprzedzającym przekroczył 1 mld euro na świecie lub 50 mln euro w Polsce.

Jednocześnie informujemy, że na stronie internetowej Urzędu zamieszczane są informacje na temat wszystkich prowadzonych przez Urząd postępowań antymonopolowych w sprawach koncentracji.

Decyzje wyrażające zgodę na dokonanie koncentracji wygasają, jeżeli połączenie nie zostanie dokonane w terminie 2 lat od ich wydania. Na stronie internetowej Urzędu zamieszczane są informacje na temat wszystkich prowadzonych przez Urząd postępowań antymonopolowych w sprawach koncentracji.

UWAGA: Komunikaty publikowane są w serwisie PAP bez wprowadzania przez PAP SA jakichkolwiek zmian w ich treści, w formie dostarczonej przez nadawcę. Nadawca komunikatu ponosi wyłączną i pełną odpowiedzialność za jego treść. (PAP)

kom/ wni/

d1ul9ip

Podziel się opinią

Share
d1ul9ip
d1ul9ip