Trwa ładowanie...
d3c3zb9
uokik

UOKiK: zgoda na przejęcie przez Johanna Grafa kontroli nad spółką TAP dayli Vertriebs

Działający w branży gier hazardowych Johann Graff nabędzie część akcji spółki Tap dayli Vertriebs, zarządzającej działalnością sklepów drogeryjnych Schlecker. Zgodę na przejęcie wyraziła prezes Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów.
Share
UOKiK: zgoda na przejęcie przez Johanna Grafa kontroli nad spółką TAP dayli Vertriebs
Źródło: Jupiterimages
d3c3zb9

Johann Graf (Austria) jest właścicielem grupy kapitałowej Novomatic, prowadzącej działalność w branży gier hazardowych na terenie Austrii, Szwajcarii, Niemiec, Czech, Słowacji i Polski - należy do niej ok. 1200 lokali z automatami do gier, elektronicznymi kasynami oraz zakładami sportowymi.

Tap dayli Vertriebs (Austria) zarządza działalnością zagranicznych oddziałów sieci sklepów drogeryjnych Schlecker, które prowadzą sprzedaż detaliczną artykułów drogeryjnych i innych produktów codziennego użytku (m.in. artykuły spożywcze, papiernicze, AGD).

W wyniku koncentracji Johann Graf nabędzie, poprzez dwie spółki zależne, 50 proc. udziałów w kapitale zakładowym TAP dayli. Po przeprowadzeniu postępowania antymonopolowego prezes Urzędu uznała, że koncentracja nie doprowadzi do istotnego ograniczenia konkurencji na rynku - poinformowała rzecznik UOKiK. Decyzje wyrażające zgodę na dokonanie koncentracji wygasają, jeżeli połączenie nie zostanie dokonane w terminie 2 lat od ich wydania.

Zgodnie z przepisami transakcja podlega zgłoszeniu do urzędu antymonopolowego, jeżeli biorą w niej udział przedsiębiorcy, których łączny obrót w roku poprzedzającym przekroczył 1 mld euro na świecie lub 50 mln euro w Polsce.

d3c3zb9

Podziel się opinią

Share
d3c3zb9
d3c3zb9