UOKiK: zgody na koncentracje (komunikat)

...

30.07. Warszawa - UOKiK informuje:

Polnord oraz Globe Trade Centre mogą wspólnie zbudować centrum handlowe w Warszawie. Prezes UOKiK zgodziła się również na transakcje na rynku sprzedaży artykułów konsumpcyjnych i chemicznych, usług telekomunikacyjnych oraz produkcji opakowań z tektury.

Prezes UOKiK wyraziła zgodę na utworzenie wspólnego przedsiębiorcy przez Polnord i Globe Trade Centre. Polnord działa na rynku deweloperskim. Globe Trade Centre zajmuje się przede wszystkim budową obiektów handlowych i biurowych. Nowy podmiot zostanie utworzony w oparciu o działającą już spółkę, należącą do Polnord - Centrum Handlowe Wilanów. Będzie ona prowadzić budowę galerii handlowej w Warszawie.

Druga decyzja dotyczy przejęcia przez EKO Holding spółki Inter-Kram. EKO Holding zajmuje się sprzedażą detaliczną artykułów konsumpcyjnych codziennego użytku za pośrednictwem ponad 200 sklepów. Przy pomocy spółek zależnych organizuje i nadzoruje sieć franczyzową Rabat, w skład której wchodzi ok. 500 placówek handlowych. Inter-Kram prowadzi sprzedaż hurtową i detaliczną artykułów spożywczych - posiada 35 sklepów na terenie dwóch województw: wielkopolskiego i lubuskiego.

Zastrzeżeń nie budzi również transakcja pomiędzy Polish Sigma Group i Dino. Polish Sigma Group należy do grupy kapitałowej funduszu inwestycyjnego Polish Enterprise Fund, działającego w różnych gałęziach przemysłu oraz w handlu i usługach. Dino prowadzi sieć 203 sklepów spożywczo-przemysłowych. Po transakcji Polish Sigma Group będzie sprawowała współkontrolę nad Dino wraz z dotychczasowym właścicielem - Tomaszem Biernackim.

Kolejna zgoda dotyczy przejęcia przez Delko spółki AMA. Przedsiębiorcy zajmują się sprzedażą produktów chemii gospodarczej i kosmetyków. Delko jest właścicielem sieci franczyzowej Drogerie Blue. AMA prowadzi sprzedaż hurtową, głównie na terenie województwa mazowieckiego.

Ponadto MNI będzie kontrolował Hyperion. MNI jest spółką holdingową, właścicielem podmiotów działających przede wszystkim na rynku telekomunikacyjnym. Hyperion zajmuje się m.in. świadczeniem usług szerokopasmowego dostępu do Internetu.Ostatnia decyzja dotyczy przejęcia przez Schumacher Packaging spółki Polpak-Karton. Przedsiębiorcy zajmują się m.in. produkcją opakowań z tektury.

Po przeprowadzeniu postępowań antymonopolowych Prezes Urzędu uznała, że koncentracje nie doprowadzą do istotnego ograniczenia konkurencji na terenie Polski.

Zgodnie z przepisami transakcja podlega zgłoszeniu do urzędu antymonopolowego, jeżeli biorą w niej udział przedsiębiorcy, których łączny obrót w roku poprzedzającym przekroczył 1 mld euro na świecie lub 50 mln euro w Polsce.

Jednocześnie informujemy, że na stronie internetowej Urzędu zamieszczane są informacje na temat wszystkich prowadzonych przez Urząd postępowań antymonopolowych w sprawach koncentracji.

UWAGA: Komunikaty publikowane są w serwisie PAP bez wprowadzania przez PAP SA jakichkolwiek zmian w ich treści, w formie dostarczonej przez nadawcę. Nadawca komunikatu ponosi wyłączną i pełną odpowiedzialność za jego treść.(PAP)

kom/ kno/

Źródło artykułu:PAP

Wybrane dla Ciebie

Komentarze (0)