Trwa ładowanie...
dxviypg
dxviypg

URE nie widzi przesłanek dla kolejnego wzrostu cen gazu w taryfie PGNiG w '11 - prezes

19.07. Warszawa (PAP) - Urząd Regulacji Energetyki, po tym jak zatwierdził w lipcu taryfę gazową do końca bieżącego roku dla PGNiG, nie przewiduje kolejnych podwyżek cen gazu w tym...
Share
dxviypg

19.07. Warszawa (PAP) - Urząd Regulacji Energetyki, po tym jak zatwierdził w lipcu taryfę gazową do końca bieżącego roku dla PGNiG, nie przewiduje kolejnych podwyżek cen gazu w tym roku - poinformował PAP prezes URE Marek Woszczyk. Podkreślił jednocześnie, że w przypadku istotnego spadku cen ropy bądź silnej aprecjacji złotego wobec dolara, będzie żądał od spółki obniżek cen gazu.

"W tym roku żadnych wniosków taryfowych, o ewentualną podwyżkę cen gazu nie zatwierdzę. Nie przewiduję również, aby mogły się one pojawić, biorąc pod uwagę sytuację na rynku ropy naftowej oraz kurs dolar-złoty" - powiedział PAP Woszczyk.

"Gdybyśmy mieli nagle do czynienia z istotnym tąpnięciem cen ropy, ich spadkiem bądź złoty znacznie by się umocnił wobec dolara, wtedy będę żądał od PGNiG obniżki taryfy" - dodał.

Nowa taryfa gazowa weszła w życie od 15 lipca br., spółka chciała, by obowiązywała do 30 września 2011 roku. Jednak Prezes URE przedłużył okres jej obowiązywania do 31 grudnia 2011 r.

PGNiG po zatwierdzeniu taryfy przez regulatora podał, że rachunki za gaz dla grupy W1 po zmianie taryfy wzrosną średnio o 5,4 proc., dla grupy W2 o 6,3 proc., a dla grupy W3 średnio o 7,3 proc. (PAP)

bg/ jtt/

dxviypg

Podziel się opinią

Share
dxviypg
dxviypg