Trwa ładowanie...
d41b4aw
d41b4aw

URE nie wyklucza kolejnej obniżki gazu, ale raczej nie w tym roku

8.5.Warszawa (PAP) - Urząd Regulacji Energetyki (URE) nie wyklucza, że po zakończeniu obowiązywania nowej taryfy PGNiG może dojść do kolejnej obniżki cen gazu - poinformował w...
Share
d41b4aw

8.5.Warszawa (PAP) - Urząd Regulacji Energetyki (URE) nie wyklucza, że po zakończeniu obowiązywania nowej taryfy PGNiG może dojść do kolejnej obniżki cen gazu - poinformował w piątek dziennikarzy wiceprezes URE, Marek Woszczyk.

"Nie mogę wykluczyć kolejnych obniżek cen gazu wraz z okresem zakończenia obowiązywania tej taryfy" - powiedział.

Nowa taryfa będzie obowiązywała do dnia 31 marca 2010 roku.

d41b4aw

Wiceprezes przypomniał, że przepisy rozporządzenia taryfowego Ministra Gospodarki dopuszczają korektę taryfy co kwartał i to nie tylko w górę, ale i w dół.

"Regulator ma tutaj uprawnienia do żądania, do domagania się od przedsiębiorstwa, pod groźbą nałożenia kary finansowej w wypadku niespełnienia tego żądania, taryfy skorygowanej odpowiednio do sytuacji gospodarczej, a więc także w dół" - powiedział.

Zaznaczył jednoczenie, że URE nie spodziewa się, aby w tym roku doszło do kolejnej korekty taryfy gazowej.

Woszczyk powiedział też, że chciałby, aby nową taryfę Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo (PGNiG) wprowadziło w życie jak najszybciej.

d41b4aw

Gazowa spółka ma na to czas od 14 do 45 dni od momentu ogłoszenia nowej taryfy.

PGNiG podało w piątek, że w nowej taryfie łączne opłaty za dostarczanie gazu ziemnego dla największych odbiorców przemysłowych jak spółki chemiczne, rafinerie, huty szkła, spadną o 6,9 proc., a średnia obniżka opłat gazowych w nowej taryfie gazowej PGNiG wyniesie 3,3 proc.

Najmniej na obniżce zyskają odbiorcy indywidualni, bo w ich przypadku obniżki opłat albo w ogóle nie będzie, albo wyniesie ona zaledwie do 0,5-0,9 proc.(PAP)

pif/ ana/

d41b4aw

Podziel się opinią

Share
d41b4aw
d41b4aw