Trwa ładowanie...
prąd

URE zaakceptował wzrost cen u czterech z sześciu sprzedawców energii

Urząd Regulacji Energetyki zgodził się w piątek na wzrost cen postulowany przez czterech sprzedawców energii elektrycznej dla gospodarstw domowych. Wzrost jest zbliżony do poziomu inflacji - poinformowała PAP rzecznik URE Agnieszka Głośniewska.

Share
URE zaakceptował wzrost cen u czterech z sześciu sprzedawców energii
Źródło: Jupiterimages
d30r7sh

Zgodnie z danymi GUS inflacja w listopadzie br. w ujęciu rocznym wyniosła 4,8 proc.

- Prezes URE zaakceptował dziś taryfy dla przedsiębiorstw sprzedających energię odbiorcom w gospodarstwach domowych (Energa Obrót, Enea, PGE oraz Tauron Sprzedaż) oraz taryfy dwóch z sześciu operatorów systemu dystrybucyjnego (Vattenfall i RWE) - powiedziała PAP Głośniewska. - Zatwierdzone podwyżki są na poziomie zbliżonym do poziomu inflacji - dodała.

Na płaconą przez odbiorcę kwotę składa się m.in. koszt energii i opłata za dystrybucję. Podwyżka ceny końcowej będzie więc zależała od skali podwyżki obu tych opłat.

d30r7sh

Żeby nowe ceny zaczęły obowiązywać od 1 stycznia 2012 r., taryfy muszą zostać opublikowane najpóźniej w sobotę.

W ostatnich skorygowanych wnioskach taryfowych spółki obrotu energią dla grupy taryfowej G wnioskowały o wzrost cen energii o 4,5-6 proc. Sprzedawcy wnioskowali, aby taryfy obowiązywały na cały 2012 rok. Nowe cenniki mogą wejść w życie 14 dni od zatwierdzenia przez regulatora.

Do zatwierdzenia pozostają taryfy dwóch sprzedawców prądu oraz czterech dystrybutorów.

d30r7sh

Podziel się opinią

Share
d30r7sh
d30r7sh