Trwa ładowanie...
d3ubc3e
samorząd
09-11-2010 16:21

Urząd mst. Warszawy ws. informacji nt. wyborów samorządowych (komunikat)

...

Share
d3ubc3e

09.11. Warszawa - Wydział Prasowy Urzędu m.st. Warszawy informuje:

21 listopada 2010 r. odbędą się wybory samorządowe. Głosujemy - w przeciwieństwie do wyborów parlamentarnych i prezydenckich - tylko w miejscu zamieszkania. Nasz głos możemy oddać osobiście lub przez pełnomocnika, a mieszkańcy mający problemy z poruszaniem się mogą wybrać lokal wyborczy, dostosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych. Urząd Miasta zapewnia również transport. Poniżej podajemy obowiązujące terminy.

Do 12 listopada:

- głosowanie przez pełnomocnika - zgłoszenia

d3ubc3e

Osoby niepełnosprawne oraz te, które najpóźniej w dniu wyborów ukończą 75 lat, mogą głosować przez pełnomocnika. Wniosek o sporządzenie aktu pełnomocnictwa do głosowanie należy złożyć w swojej dzielnicy najpóźniej do 12 listopada (najbliższy piątek).

Do 16 listopada:

- wybieramy lokal wyborczy dostosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych.

Jeśli jesteś osobą niepełnosprawną, a lokal w Twojej komisji wyborczej ma bariery architektoniczne, możesz złożyć w urzędzie dzielnicy (również przez upoważnioną osobę) wniosek o przeniesienie do takiego lokalu, do którego będziesz mógł się dostać. Osoby niepełnosprawne mogą głosować w wybranym przez siebie obwodzie głosowania dostosowanym do potrzeb osób niepełnosprawnych, po uprzednim złożeniu wniosku o dopisanie do spisu wyborców w takim obwodzie. Wniosek w tej sprawie składamy najpóźniej do 16 listopada.

d3ubc3e

Wyszukiwarka lokali wyborczych przystosowanych do potrzeb osób niepełnosprawnych na stronie www.wybory.um.warszawa.pl

Wnioski o wpisanie do spisu wyborców w obwodzie z lokalem przystosowanym do potrzeb osób niepełnosprawnych oraz o sporządzenie aktu pełnomocnictwa składa się w Delegaturze Biura Administracji i Spraw Obywatelskich w dzielnicy według miejsca zamieszkania.

Do 19 listopada:

- Rejestr Wyborców, czyli kto może głosować w Warszawie.

d3ubc3e

Do rejestru wyborców automatycznie wpisywane są wszystkie osoby posiadające zameldowanie w Warszawie. Jeśli mieszkasz i pracujesz w stolicy, a nie jesteś zameldowany, możesz dopisać się do stołecznego rejestru wyborców. W tym celu, w dzielnicy w której mieszkasz, złóż - najpóźniej do 19 listopada do godz. 16.00 - odpowiedni wniosek. Wpis do rejestru będzie obowiązywać także w czasie następnych wyborów.

Jeśli nie masz pewności, czy Twoje nazwisko figuruje w spisie wyborców, możesz to sprawdzić w poniedziałek 15 listopada (w godz. 8.00-18.00) i we wtorek 16 listopada (w godz. 8.00-16.00) w Delegaturze Biura Administracji i Spraw Obywatelskich w swojej Dzielnicy. W tych dniach dostępne będą do wglądu spisy osób uprawnionych do udziału w wyborach do Sejmiku Województwa Mazowieckiego, Rady m.st. Warszawy i rad dzielnic m.st. Warszawy oraz w wyborach Prezydenta m.st. Warszawy.

Transport dla osób niepełnosprawnych i starszych

Od 15 listopada do 21 listopada (do dnia wyborów):

d3ubc3e

Wyborcy niepełnosprawni, wymagający transportu specjalistycznego, mogą w dniu wyborów skorzystać z bezpłatnego specjalistycznego przejazdu z miejsca zamieszkania (lub innego wskazanego) do punktu wyborczego i z powrotem.

Zamówienia przyjmowane są od poniedziałku - 15 listopada br. do soboty przedwyborczej - 20 listopada br. oraz w dniu wyborów - 21 listopada br. w godz. 8.00-16.00 pod nr telefonu 022 870-08-08.

21 listopada (w dniu wyborów):

Wyborcy mający problemy z poruszaniem się, ale niewymagający transportu specjalistycznego, mogą w dniu wyborów - w niedzielę, 21 listopada 2010r., między 8.00 a 21.00, zgłaszać się do Straży Miejskiej pod specjalnie uruchomiony nr tel. (22) 598 69 91. Do dyspozycji będzie co najmniej 5 radiowozów. W przypadku dużego zainteresowania, Straż Miejska jest gotowa uruchomić kolejne. Czas dowozu będzie uzależniony od liczby oczekujących osób. Radiowóz podjedzie pod miejsce zamieszkania o wyznaczonej godzinie, dodatkowo strażnicy pomogą w dotarciu z samochodu do samego lokalu wyborczego.

Więcej informacji dla mediów: Anna Snopkiewicz-Bazyluk, tel. 510-206-220, e-mail: asnopkiewicz@um.warszawa.pl.

UWAGA: komunikaty publikowane są w serwisie PAP bez wprowadzania przez PAP SA jakichkolwiek zmian w ich treści, w formie dostarczonej przez nadawcę. Nadawca komunikatu ponosi wyłączną i pełną odpowiedzialność za jego treść.(PAP)

kom/ wni/

d3ubc3e
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3ubc3e