Trwa ładowanie...
d1v0uvy
d1v0uvy
Zamieszczone na stronach internetowych portalu WP.PL materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie, chronionych przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez WP.PL na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

USA/Niewielkie spadki na Wall Street

Środowa sesja na nowojorskich giełdach zakończyła się niewielkimi spadkami głównych indeksów po serii mieszanych danych z otoczenia makroekonomii. Na rynek napłynęły też wypowiedzi członków Rezerwy Federalnej o możliwości podwyżek stóp procentowych w tym roku.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
d1v0uvy

Indeks Dow Jones Industrial na koniec dnia stracił 0,6 proc. i wyniósł 17 651,26 pkt. S&P 500 spadł o 0,7 proc. i wyniósł 2 051,12 pkt. Nasdaq Comp. zniżkował o 0,8 proc. do 4 725,64 pkt.

Najmocniej traciły na wartości spółki paliwowe, drugi dzień z rzędu zniżkowały też kursy banków; liderami zwyżek były firmy użyteczności publicznej.

Słaba środowa sesja to efekt mieszanych danych, które napłynęły z otoczenia makroekonomii.

d1v0uvy

Na rynek trafiło kilka nowych wypowiedzi członków Rezerwy Federalnej.

Prezes Rezerwy Federalnej z Atlanty Dennis Lockhart ocenia, że jest możliwe, iż stopy procentowe zostaną podniesione dwa razy w tym roku, chociaż niepewności rosną, zwłaszcza że nie jest jasne, jaki wpływ na amerykańską gospodarkę miałaby ewentualna decyzja Brytyjczyków w referendum o opuszczeniu Unii Europejskiej.

Prezes Rezerwy Federalnej z San Francisco John Williams powiedział, że poparłby decyzję o podwyżce stóp procentowych w czerwcu o ile będzie widać postępującą poprawę kondycji gospodarki i rynku pracy.

Rynek ocenia obecnie szanse na podwyżkę stóp procentowych w USA na czerwcowym posiedzeniu Rezerwy Federalnej na 10 proc.

d1v0uvy

Podziel się opinią

Share
d1v0uvy
d1v0uvy