Trwa ładowanie...
d18uxyi
04-04-2017 23:00

USA/ Niewielkie zmiany na Wall Street

Wtorkowa sesja na nowojorskich giełdach przyniosła nieznaczne zmiany głównych indeksów. Uczestnicy rynku skupiają uwagę m.in. na publikacji minutek Rezerwy Federalnej oraz spotkaniu prezydentów Chin i USA. Niewielkie wzrosty notuje ropa naftowa.

d18uxyi

Na zamknięciu Dow Jones Industrial wzrósł o 0,18 proc. do 20 687,68 pkt. S&P 500 zwyżkował o 0,06 proc. i wyniósł 2 360,16 pkt. Nasdaq Comp. poszedł w górę o 0,07 proc. i wyniósł 5 898,61 pkt.

Na plusie znajdują się spółki z branży nieruchomości, a spadkom przewodzą przedsiębiorstwa paliwowe.

Impulsu do wzrostu zmienności na rynkach mogą dostarczyć wydarzenia drugiej połowy tygodnia, na które czekają rynki.

Na środowy wieczór przypada publikacja protokołu z marcowego posiedzenia Rezerwy Federalnej. W dokumencie kluczowe będą sygnały o terminie kolejnej podwyżki stóp procentowych. Uwaga zwrócona będzie również na perspektywy redukcji sumy bilansowej Rezerwy Federalnej.

d18uxyi

Obecnie rynek wycenia szanse na podwyżkę stopy fed funds w czerwcu na 56 proc., a w grudniu na ok. 50 proc.

Wśród geopolitycznych czynników ryzyka dla rynków w tym tygodniu wymienia się dwudniowe spotkanie prezydentów Chin i USA, które rozpocznie się w czwartek na Florydzie. Uwaga uczestników obrotu będzie skierowana na kwestie walutowe i handlowe.

Niewielkie wzrosty notuje ropa naftowa. Baryłka ropy West Texas Intermediate w dostawach na maj na giełdzie paliw NYMEX w Nowym Jorku jest wyceniana po 50,5 USD, po zwyżce o 0,5 proc. Brent w dostawach na czerwiec na giełdzie paliw ICE Futures Europe w Londynie rośnie o 0,9 proc. do 53,6 USD za baryłkę.(PAP Biznes)

d18uxyi
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d18uxyi