Trwa ładowanie...
d12n65w
d12n65w

USA: Wall Street dalej w górę

Giełdy w USA zakończyły piątkową sesję na plusie, co oznacza, że mijający tydzień był trzecim z rzędu, kiedy indeksy rosły. Tym razem paliwa do zwyżek dostarczyły przede wszystkim lepsze od oczekiwań wyniki dużych amerykańskich korporacji.
Share
d12n65w

Na zamknięciu Dow Jones Industrial wzrósł o 0,39 proc., do 15.570,28 pkt.

S&P 500 zyskał 0,44 proc. i wyniósł 1.759,77 pkt.

Nasdaq Comp. wzrósł o 0,37 proc., do 3.943,36 pkt.

d12n65w

"Jak dotychczas wyniki spółek są całkiem dobre, a kurek z płynnością nadal pozostaje otwarty, więc inwestorzy oceniają ryzyko jako bardzo niskie. To przypomina grę w gorące krzesła. Inwestorzy przestrzegają reguł tej gry, więc dopóki Fed puszcza muzykę wszyscy są w ruchu" - powiedział Charlie Smith z Fort Pitt Capital Group.

Indeks S&P 500 zyskał od początku października 4,5 proc., a obecny tydzień był trzecim z rzędu, który przyniósł zwyżki na giełdzie. Rynek rośnie, gdyż inwestorzy przestali obawiać się szybkiego rozpoczęcia przez Fed wygaszania programu skupu obligacji. Obecnie konsensus zakłada, że początek wygaszania programu nastąpi najwcześniej w marcu przyszłego roku.

Analitycy zwracają jednak uwagę, że na giełdzie cały czas jest nerwowo.

"Rynek był tak podatny na emocje przez długi czas, że jakakolwiek informacja, a zwłaszcza wychodząca z Waszyngtonu, będzie powodować mocno nerwowe reakcje. Rynek nie opiera się teraz na fundamentach, a na plotkach i spekulacjach" - uważa Keith Bliss, wiceprezes Cuttone & Co.

d12n65w

W piątek notowaniom na Wall Street nieco zaszkodziły nieoficjalne informacje płynące z kręgów senatora Randa Paula, że zagroził on podobno wstrzymaniem prac na nominacją Janet Yellen na nowego prezesa Fed.

Indeks poziomu optymizmu wśród konsumentów, opracowywany przez Uniwersytet Michigan wyniósł w październiku 73,2 pkt., wobec 77,5 pkt. we wrześniu. Analitycy spodziewali się wskaźnika na poziomie 75,0 pkt.

Zapasy amerykańskich hurtowników w sierpniu wzrosły o 0,5 proc. mdm, a analitycy spodziewali się wzrostu zapasów o 0,3 proc.

Zamówienia na dobra trwałe w USA we wrześniu wzrosły mdm o 3,7 proc. Analitycy oczekiwali, że zamówienia we wrześniu wzrosną o 2,3 proc.

d12n65w

Amerykańskie spółki kontynuują sezon prezentacji wyników za trzeci kwartał 2013 r. 233 spółki wchodzące w skład indeksu S&P 500 opublikowały dotychczas wyniki, z tego 77 proc. opublikowało raporty lepsze od oczekiwań analityków na poziomie zysku netto. Lepsze od oczekiwań przychody pokazało jednak tylko 54 proc. spółek - wynika z danych Bloomberga.

Skorygowany zysk na akcję Procter & Gamble, największej na świecie spółki w branży produktów konsumpcyjnych, w I kw. roku fiskalnego wyniósł 1,05 USD. Analitycy spodziewali się zysku 1,05 USD na akcję. Przychody wyniosły 21,21 mld USD wobec prognozowanych 21,05 mld USD.

Zysk firmy kurierskiej UPS wyniósł 1,16 USD na akcję i był o 1 cent wyższy od rynkowych oczekiwań. Zbliżone do konsensusu okazały się też przychody spółki, które wyniosły 13,52 mld USD.

Moody's Corp., właściciel agencji ratingowej Moody's Investors Service, zanotował w trzecim kwartale skorygowany zysk na akcję w wysokości 83 centów. Analitycy spodziewali się skorygowanego zysku 81 centów na akcję.

d12n65w

Największy na świecie sklep internetowy Amazon miał w trzecim kwartale stratę 9 centów na akcję, takiego właśnie wyniku spodziewali się analitycy. Przychody spółki w III kwartale wyniosły 17,079 mld USD. Tutaj analitycy oczekiwali 16,77 mld USD. Po publikacji wyników kurs akcji Amazon zyskał prawie 10 proc.

Microsoft w trzecim kwartale wykazał zysk 0,62 USD na akcję wobec oczekiwań 0,54 USD. Przychody Microsoftu wyniosły 18,53 mld USD wobec oczekiwań 17,79 mld USD. Dzięki dobrym wynikom akcje Microsoftu podrożały ponad 6 proc.

W poniedziałek swoje wyniki kwartalne przedstawią m.in. Merck, Apple, Herbalife, we wtorek zrobią to m.in. BP, Deutsche Bank, Gilead, Pfizer, UBS, Nokia, Baidu, Aflac, Electronic Arts, LinkedIn, Yelp, w środę Barclays, Comcast, General Motors, Facebook, Visa, Allstate, Expedia, Kraft Foods, w czwartek ConocoPhillips, ExxonMobil, MasterCard, Sony, Starbucks, AIG, a w piątek Chevron.

d12n65w

Podziel się opinią

Share
d12n65w
d12n65w