Trwa ładowanie...
d2lkj9k

UTK: stan ekspresu Polonia nie jest idealny

Stan techniczny ekspresu Polonia z Warszawy do Villach nie jest idealny - przyznał Urząd Transportu Kolejowego. UTK przeprowadził kontrolę po doniesieniach mediów, że stan pociągu jest zły i że koleje austriackie rozważają zerwanie współpracy z PKP Intercity.

Share
d2lkj9k

PKP Intercity obsługują we współpracy z kolejami austriackimi trzy pociągi z Polski do Austrii. Jak informowały w zeszłym tygodniu polskie media, Austriacy rozważają zakończenie współpracy z PKP Intercity, ponieważ jakość polskich wagonów nie spełnia norm, jakie obowiązują w Austrii. Rzeczniczka PKP Intercity Małgorzata Sitkowska powiedziała w sobotę PAP, że wagony jeżdżące do Austrii są po modernizacji, a strona polska nie otrzymała od Austriaków żadnej oficjalnej skargi na ich stan.

Jak poinformował we wtorek dziennikarzy prezes UTK Krzysztof Jaroszyński, pracownicy UTK przeprowadzili doraźną kontrolę w pociągu i "rzeczywiście wykryli pewne nieprawidłowości". Jaroszyński poinformował, że w składzie nie działały jedne drzwi, jedną toaletę trzeba było zamknąć, ponieważ przeciekała, a jedna ze skrzynek elektrycznych nie była właściwie zabezpieczona.

- Będziemy dalej się przyglądać, jak przewoźnik realizuje to połączenie - powiedział prezes. Dodał, że UTK rozważy, czy wszczynać w tej sprawie postępowanie administracyjne, czy nie.

Rzeczniczka PKP Intercity powiedziała we wtorek PAP, że wszelkie usterki, jakie pojawią się podczas przejazdu są usuwane natychmiast po powrocie pociągu do Polski.

d2lkj9k

Podziel się opinią

Share
d2lkj9k
d2lkj9k