Trwa ładowanie...
d9elqlv

Uwaga na fałszywe maile od Energi. Spółka radzi nie otwierać załącznika

Wirus zamiast potwierdzenia przelewu za zakup energii elektrycznej. Energa ostrzega swych klientów przed mailami rozsyłanymi przez oszustów, przestrzega przed otwieraniem załączników.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
"Prosimy nie otwierać załączników" - pisze Energa.
"Prosimy nie otwierać załączników" - pisze Energa. (WP.PL, Fot: energa.pl)
d9elqlv

"Otrzymaliśmy zgłoszenie o wysyłaniu podejrzanych e-maili z adresu energa@poland.pl. Kampania najprawdopodobniej wysyłana jest przez oszustów" - czytamy w komunikacie państwowej spółki.

"Prosimy nie otwierać załączników oraz nie instalować podejrzanego oprogramowania na swoich urządzeniach" - pisze Energa.

Wideo: Chcą twoich pieniędzy. Fałszywe maile od cyberprzestępców

Jak wyjaśniono, nadawca tych wiadomości przesyła fałszywe potwierdzenie przelewu za zakup energii elektrycznej w spółce Energa Obrót. "Energa Obrót nie jest nadawcą tych wiadomości i prosimy o zachowanie szczególnej ostrożności" - radzi firma.

d9elqlv

"Otwarcie załącznika może skutkować zainstalowaniem wirusa na komputerze lub telefonie użytkownika" - ostrzega dostawca energii elektrycznej.

Rozsyłanie fałszywych maili z podejrzanymi załącznikami, których nadawcy podszywają się pod powszechnie znane firmy, banki, a nawet ministerstwa to obecnie codzienność.

Jaki jest cel wysyłania tego typu wiadomości? Oszuści liczą na to, że z ciekawości czy z obawy przed konsekwencjami finansowymi klikniemy w załącznik.

Po rozpakowaniu załącznika zamiast faktury uruchomimy złośliwe oprogramowanie na naszym komputerze, które może narazić nas na różnego rodzaju szkody.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d9elqlv

Podziel się opinią

Share

d9elqlv

d9elqlv