Trwa ładowanie...

Uwaga! Wielkie oszustwo w sklepach w całej Polsce!

Ruszył czas zakupowego szaleństwa! Przed Świętami Bożego Narodzenia w sklepach aż roi się od promocji i obniżek, a my kupujemy na potęgę. Jak się jednak okazuje, możemy na tym wiele stracić, bo nie wszyscy sprzedawcy działają uczciwie. Zobacz, jakie sztuczki stosują, aby zarobić na niewiedzy klientów!

Share
Uwaga! Wielkie oszustwo w sklepach w całej Polsce!
Źródło: WP.PL, fot: Damian Wis
dptmedy

Podwójne metki, przeterminowane produkty w gratisie, inne ceny na półkach, inne w promocyjnych gazetkach, a inne w kasie. Eksperci ostrzegają, że sprzedawcy robią wszystko, aby jak najwięcej zarobić, szczególnie w okresie przedświątecznym, kiedy tłumnie chodzimy na zakupy.

Nie da się ukryć, że właśnie w tym czasie jest to bardzo proste. Przed świętami beztrosko oddajemy się zakupom, a nasza czujność jest uśpiona. Niestety możemy na tym wiele stracić, bo sprzedawcy oszukują nas po prostu na każdym kroku.

- Nasze kontrole pokazały liczne nieprawidłowości. Wielokrotnie zdarza się tak, że ten sam produkt oferowany jest w innej cenie w dwóch różnych miejscach w sklepie - mówi Dariusz Klugmann (34 l.) z gdańskiej inspekcji handlowej. - Uważać należy również na informacje w promocyjnych gazetkach, bo często podawane tam ceny mijają się z prawdą.

dptmedy

- Sama robię przemyślane zakupy, wszystko dobrze sprawdzam, porównuję ceny w różnych sklepach. Szczególnie przed świętami można łatwo dać się oszukać -Olga Kowalska (19 l.).

Jak więc nie dać się oszukać? Przed wyjściem na przedświąteczne zakupy warto sprawdzić ceny wybranych produktów w internecie, a przed zakupem wybrać się do kilku innych sklepów, sprawdzać ceny i daty ważności, a przede wszystkim uzbroić się w czujność.

Zobacz jakie sposoby ma na ciebie sklep:

 • 1. Dwie metki Dobrze obejrzyj wszystkie metki, szczególnie te na ubraniach! Czasem sprzedawcy naklejają na produkty dwie metki - z niższą i wyższą ceną. Atrakcyjniejsza cena jest na wierzchu i kusi oko, a prawdziwa, wyższa jest prawie niewidoczna. Przy kasie prawda wychodzi na jaw, ale często umyka ona uwadze klienta
   1. Inne ceny w gazetkach, inne na półce. Nie ufaj wszystkim promocjom z gazetek! Czasem gigantyczne promocje nijak mają się do rzeczywistości, bo przy kasie okazuje się i tak, że produkty są w dużo wyższych cenach
   1. Krótki termin ważności. Gratisy są często nic nie warte! Jeśli kupujemy jeden produkt, a drugi dostajemy gratis, to taka promocja powinna wzbudzić naszą czujność. Niestety to może być sposób sprzedawców na pozbycie się przeterminowanych produktów
   1. Porównuj ceny. Zanim coś kupisz, zorientuj się, jak wyglądają ceny w innych sklepach i zastanów się, czy dana rzecz może rzeczywiście tyle kosztować. Czasem produkt promocyjny w jednym miejscu jest i tak droższy niż ta sama rzecz bez promocji w innym sklepie
   1. Fałszywe gratisy. Sprzedawcy kuszą nas produktami o zwiększonej objętości. Zanim je kupisz, sprawdź, czy za oferowane 50 ml czy 50 proc. gratis i tak nie będziesz musiał przepłacić. Czasem zdarza się, że dużo mniej zapłacimy kupując po prostu dwa produkty o normalnej objętości.
dptmedy

Podziel się opinią

Share
dptmedy
dptmedy