ycipk-1ults4

Versace przeprasza Chińczyków za kontrowersyjne koszulki

Włoski gigant modowy Versace przeprasza Chińczyków za nadruki na koszulkach. Firma opublikowała na swojej stronie internetowej zdjęcia t-shirtów sugerujące, że Hongkong i Makao to niezależne państwa.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Wpadka Versace. Firma przeprasza Chińczyków
Wpadka Versace. Firma przeprasza Chińczyków (East News)
ycipk-1ults4

Hongkong i Makao (Makau) odłączyły się od Chin i stały się niezależnymi państwami - przynajmniej na t-shirtach Versace. Modowy gigant przeprasza Chińczyków i to ustami samej Donatelli Versace. - Nigdy nie chciałam lekceważyć chińskiej suwerenności narodowej. I właśnie dlatego chciałam osobiście przeprosić za tę nieścisłość i wszelkie nieprzyjemności, które mogło to spowodować - napisała na swoim Instagramie.

Czytaj też: "Dopłata za berbecia". Łódzki lunapark korzysta z wpadki hotelu

ycipk-1ults4

Na budzących kontrowersje koszulkach widniały nazwy miast oraz odpowiadających im krajów, np. Mediolan - Włochy, Londyn - Wielka Brytania, Paryż - Francja. Jednak w zestawieniu widzimy też: "Hongkong - Hongkong" oraz "Makau - Makau", co wywołało falę oburzenia wśród Chińczyków. Doszło nawet do tego, że gwiazda chińskiego kina, aktorka Yang Mi zerwała współpracę z marką.

Czytaj także: Gluten w bezglutenowej mące. Wycofują produkt

Samo Versace tłumaczy w oświadczeniu, że napis na koszulkach był błędem, a produkt został wycofany ze sprzedaży. Co więcej, firma zapewnia, że wyprodukowane koszulki zostały zniszczone.

Obejrzyj: Wpadka z Kaczyńskim na pikniku PiS

ycipk-1ults4

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Polub WP Finanse
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Wow!
0
Ważne
0
Słabe
0
Straszne
Trwa ładowanie
.
.
.

ycipk-1ults4

ycipk-1ults4
ycipk-1ults4