Trwa ładowanie...
d1pnxg5

Vestor DM nadal zaleca ostrożność wobec banków z ekspozycją na kredyty w CHF

Warszawa, 20.09.2016 (ISBnews) - Analitycy Domu Maklerskiego Vestor nadal zalecają ostrożne podejście do banków z wysoką ekspozycją na kredyty we frankach szwajcarskich. Podtrzymali rekomendację "neutralnie" dla PKO Banku Polskiego oraz rekomendację "redukuj" dla mBanku i Banku Millennium, a jednocześnie obniżyli rekomendację dla Getin Noble Banku do "redukuj" z "neutralnie", wynika z raportu datowanego na 19 września.

Share
d1pnxg5

"Mimo, że na pierwszy rzut oka propozycja Kancelarii Prezydenta dotycząca rozwiązania kwestii kredytów frankowych wygląda na zdecydowanie łagodniejszą dla sektora od poprzednich pomysłów, w dalszym ciągu zalecamy ostrożne podejście do banków z wysoką ekspozycją na CHF. Uważamy, że kwestia kredytów frankowych wciąż pozostaje nierozwiązana, a ostateczne koszty rozwiązania będą prawdopodobnie znacznie wyższe od publicznie ogłoszonych" - czytamy w raporcie.

Analitycy oczekują, że koszty zwrotu spreadów wyniosą ok. 7 mld zł (wobec 3,6-4 mld zł sugerowanych przez Kancelarię Prezydenta). Spodziewają się, że koszty przewalutowania, chociaż rozłożone w czasie, wyniosą ok. 15-20 mld zł. Szczegóły przewalutowania nie są natomiast znane.

"Po trzecie ze względu na podwyższone wagi ryzyka i zaostrzone wymogi kapitałowe, spodziewamy się, że banki CHF będą pod ciągłą presją konieczności poprawy wskaźników kapitałowych co może negatywnie przełożyć się na wzrost kredytów i dywidendy" - czytamy dalej.

d1pnxg5

Analitycy podtrzymali rekomendację "neutralnie" dla PKO BP oraz cenę docelową akcji w wysokości 28 zł.

Rekomendacja dla BZ WBK także pozostaje na poziomie "neutralnie", podniesiono natomiast cenę docelową do 314 zł z 304 zł.

Podtrzymano rekomendację "redukuj" dla mBanku, jednocześnie podnosząc cenę docelową do 308 zł z 293 zł.

Analitycy podtrzymali także rekomendację "redukuj" dla Banku Millennium i obniżyli cenę docelową do 5,1 zł z 5,3 zł.

Z kolei rekomendacja dla Getin Noble Banku została obniżona do "redukuj" z "neutralnie", a cena docelowa obniżona do 0,46 zł z 0,6 zł.

(ISBnews)

d1pnxg5

Podziel się opinią

Share
d1pnxg5
d1pnxg5